Zdravotná starostlivosť pre všetkých pacientov bez rozdielu

28. septembra 2022

Penta zlepšuje slovenské zdravotníctvo už viac ako 15 rokov, zamestnáva cez 10 000 zdravotníkov a patrí k lídrom v inováciách, digitalizácii a dôraze kladenom na kvalitu zdravotnej starostlivosti. Do dnešného dňa sme do modernizácie, rekonštrukcií či výstavby nových nemocníc investovali už stovky miliónov eur.
Hoci v našich nemocniciach využívame najmodernejšie technológie či najnovšie liečebné postupy, zdravotná starostlivosť je u nás bezplatná – plne hradená z verejného zdravotného poistenia. Pacientovi tak postačí len kartička poistenca.
Pretože ku kvalitnej zdravotnej starostlivosti musia mať prístup všetci pacienti bez rozdielu.

Staviame nemocnice novej generácie

Michalovská nemocnica bola dokončená v roku 2017 a je prvou všeobecnou nemocnicou postavenou na Slovensku za posledných 30 rokov. Funguje podľa najmodernejších zahraničných štandardov a je dostupná bezplatne pre všetkých pacientov bez rozdielu.

Vďaka skvelému tímu odborníkov, špičkovému medicínskemu vybaveniu a moderným liečebným postupom sa michalovská nemocnica stala nadregionálnym centrom pre pacientov z celého východného Slovenska. Pacienti tak dnes už nemusia cestovať za komplexnou zdravotnou starostlivosťou do Košíc alebo Prešova.

Významným míľnikom pre nás bude aj otvorenie Nemocnice Bory – najmodernejšej nemocnice na Slovensku, ktorá bude jari 2023 poskytovať zdravotnú starostlivosť na európskej úrovni.

Už dnes vieme, že nemocnicu budú viesť skutočne špičkoví odborníci zo Slovenska i zahraničia, pre ktorých je prioritou okrem kvalitnej medicíny a vysokej bezpečnosti aj ľudský prístup k pacientovi. Pri práci im budú pomáhať moderné technológie, ktoré z Nemocnice Bory robia najmodernejšie vybavenú nemocnicu nielen na Slovensku.

Hoci do jej otvorenia ostáva ešte pár mesiacov, predregistrovať sa do nej môžete už dnes.

Prinášame inovácie, ktoré zachraňujú životy

Sme hrdí na to, že vďaka našim investíciám prinášame do sektora moderné a inovatívne riešenia, vďaka ktorým vieme zachraňovať stále viac a viac životov, skracovať čakacie lehoty či uľahčiť prácu našim zdravotníkom.

Moderné technológie zahŕňajú napríklad umelú inteligenciu Brainomix, ktorá pomáha lekárom pri záchrane života pacienta s porážkou, ožarovací prístroj CyberKnife či Harmony, ktoré ožarujú nádor s vysokou mierou presnosti. Liečba je tak efektívnejšia, rýchlejšia a šetrnejšia k pacientovi.

Nemocnica Bory bude disponovať robotom Da Vinci, ktorý bude pomáhať lekárom pri chirurgických zákrokoch. Vďaka roboticky asistovanej chirurgii je operácia precízna a ľahšie vykonateľná na ťažko dostupných miestach.

Sestrám v niektorých našich nemocniciach uľahčuje prácu liekový robot. Robot sám nabalíčkuje lieky pre pacienta, čím sestry odbremení od rutinnej manuálnej práce. Nakoľko pri manuálnej príprave mohol dôjsť k zlyhaniu ľudského faktora, robot prispieva aj k vyššej bezpečnosti pacienta. Lieky počas prípravy sám kontroluje a na balíček liekov vytlačí čiarový kód, ktorý musí zdravotnícky personál pre podaním oskenovať. Takto je zaručené, že správny pacient dostane správny liek, v správnej dávke a správnom čase.

Modernizujeme a rekonštruujeme naše nemocnice

Desiatky našich nemocníc, polikliník a oddelení prechádzajú rozsiahlou rekonštrukciou a modernizáciou. Nedôstojné podmienky, vŕzgajúce postele, chýbajúce zázemie či plesnivé steny sa tak stávajú minulosťou.

Vieme, že pre pacientov je nesmierne dôležité liečiť sa v príjemnom a modernom prostredí, ktoré zodpovedá 21. storočiu. Nakoľko je preukázané, že na zotavenie pacienta vplývajú aj faktory ako množstvo denného svetla, farba stien a nábytku, teplota svetla či vôňa materiálov, naše priestory sa snažíme rekonštruovať a zariaďovať v súlade s princípmi liečivého prostredia.

Rekonštrukcie a modernizácie, ktoré si dodnes vyžiadali desiatky miliónov eur, tak zásadne prispievajú k celkovému komfortu ako pacientov, tak aj personálu.