Nábor praktických sestier zo Strednej zdravotníckej školy v Dunajskej Strede

12. februára 2024 sa uskutočnil nábor maturantov Strednej zdravotníckej školy v Dunajskej Strede (SZŠ) do Nemocnice s poliklinikou Dunajská Streda. Nábor prebiehal pod vedením námestníčky OŠE PhDr. Henriety Földesovej, MBA a HR koordinátorky Mgr. Kristíny Slobodu.

Počas náboru bol prezentovaný projekt Letná škola, ktorý v NsP Dunajská Streda beží už od roku 2016. Cieľom projektu je oboznámiť študentov SZŠ s prácou v nemocnici na  rôznych oddeleniach . Študenti sa tak môžu dozvedieť viac o uplatnení praktických sestier v zdravotníctve a o tom, aké nároky a požiadavky sú kladené na prácu v zdravotníckom zariadení.

Po prezentácii projektu prebiehala otvorená diskusia, v ktorej sa študenti mohli pýtať na rôzne otázky týkajúce sa práce v NsP . Zaujímali sa najmä o prácu na jednotlivých oddeleniach a o možnosti zamestnania sa po skončení štúdia.

Osem študentov už vedelo, že chcú po maturite študovať odbor ošetrovateľstvo na vysokej škole. Plánujú študovať dennou – kombinovanou formou  a zároveň pracovať v našom zariadení .

Nábor maturantov je súčasťou stratégie nemocnice v  Dunajskej Strede  hľadať nových zamestnancov z interných zdrojov.  Nemocnica sa tak   snaží riešiť problém nedostatku sestier a zároveň podporovať mladých ľudí z regiónu.