Staviame nové nemocnice

Kvalitu nemocničnej starostlivosti chceme neustále zlepšovať tak, aby sa aj Slovensko mohlo porovnávať so špičkovými zdravotníckymi zariadeniami v zahraničí. Aj preto sme sa rozhodli, že budeme nielen rekonštruovať, ale aj stavať nemocnice hodné 21.storočia. Jedna takáto nemocnica už stojí na východnom Slovensku v Michalovciach. Ďalšia postupne vyrastá v našom hlavnom meste na bratislavských Boroch. Obe predstavujú tie najkvalitnejšie zariadenia a špičku pre poskytovanie zdravotnej starostlivosti na Slovensku. Obe nemocnice sú dostupné zadarmo pre všetkých bez rozdielu.

Nová nemocnica Bratislava

V Bratislave staviame Nemocnicu novej generácie Bory, ktorá úplne zmení to, ako dnes slovenské zdravotníctvo funguje. Zariadenie sa stane najmodernejšou nemocnicou nielen na Slovensku, ale aj v celej strednej Európe. Koncept novej nemocnice však nie je len o peknej novej budove. O chorých pacientov sa bude starať špičkový zdravotnícky personál, pacientov budeme liečiť moderným medicínskym vybavením. 

Revolučný je aj systém fungovania založený na úplnej elektronizácii. Nová nemocnica bude schopná poskytovať zdravotnú starostlivosť aj tým najkomplikovanejším prípadom. Celkovo 400 lôžok v jednolôžkovom štandarde bude rozdelených do 5 rôznych klastrov. Tie budú schopné flexibilne reagovať na budúci rozvoj nemocnice či neočakávané udalosti. Kľúčová zmena, ktorú si bežný pacient ani nemusí všimnúť, však prebieha vo vnútri nemocnice. Je o nastavení vnútorných procesov, logistike a moderných medicínskych postupoch. Pôjde o prvú bezpapierovú nemocnicou na Slovensku.

Investícia vo výške 240 miliónov EUR
Zdravotná starostlivosť plne hradená z verejného zdravotného poistenia
400 lôžok v jednolôžkovom štandarde
14 špičkových operačných sál
8 intímnych pôrodných izieb namiesto boxov
Centrálna robotická prípravovňa liekov
Urgentný príjem novej generácie
Najmodernejšie technologické vybavenie
Ubytovňa pre zdravotníkov
Špičková starostlivosť o onkologických pacientov
Princípy liečivého prostredia aplikované naprieč nemocnicou
Plne digitálna nemocnica
Aktuálne fotky z výstavby

Nemocnica Michalovce

Michalovská nemocnica bola dokončená v roku 2017 a je prvou všeobecnou nemocnicou postavenou na Slovensku za posledných 30 rokov. Funguje podľa najmodernejších zahraničných štandardov a je dostupná bezplatne pre všetkých pacientov bez rozdielu. V nemocnici sa nachádza 8 moderných operačných sál, prevažne jednolôžkové izby, pôrodné izby novej generácie či onkologický pavilón. Kapacita nemocnice dosahuje viac ako 400 lôžok.

Vďaka skvelému tímu odborníkov, špičkovému medicínskemu vybaveniu a moderným liečebným postupom sa michalovská nemocnica stala nadregionálnym centrom pre pacientov z celého východného Slovenska. Pacienti tak dnes už nemusia cestovať za komplexnou zdravotnou starostlivosťou do Košíc alebo Prešova. Zároveň sa na samotné vyšetrenia čaká kratšie.

Do jej výstavby a modernizácie sme investovali viac ako 40 miliónov EUR.