Modernizujeme a rekonštruujeme naše zariadenia

Desiatky našich nemocníc, polikliník a oddelení prechádzajú rozsiahlou rekonštrukciou a modernizáciou. Nedôstojné podmienky, vŕzgajúce postele, chýbajúce zázemie či plesnivé steny sa tak stávajú minulosťou. Okrem investícií do rekonštrukcií spoločných priestorov, ambulancií a pacientskych izieb investujeme aj do nákupu špičkového medicínskeho vybavenia, vďaka ktorému dokážeme pacienta diagnostikovať a následne liečiť omnoho skôr. Rekonštrukcie a modernizácie, ktoré si dodnes vyžiadali desiatky miliónov eur, zásadne prispievajú k celkovému komfortu ako pacientov, tak aj personálu.

Vynovujeme interiéry nemocníc

Popraskané a plesnivé steny či nevyhovujúce prostredie sa v našich nemocniciach stáva minulosťou. Súčasťou rozsihalych rekonštrukcií je nie len nákup moderných medicánskych prístrojov, ale aj vynovenie priestorov oddelení a nemocničných izieb. 

Chodby nemocníc a pacientskych izieb sú presvetlené, farebné a čisté. Príjemné prostredie je základom pre rýchle zotavenie sa pacienta a jeho komfort, preto v renováciách pokračujeme aj naďalej.

Budujeme pôrodnice novej generácie

Našou ambíciou je poskytnúť mamičkám a novorodencom čo najkvalitnejšiu zdravotnú starostlivosť. Klasické pôrodné sály v našich nemocniciach postupne nahrádzajú pôrodné izby novej generácie, v ktorých je vytvorené komfortné rodinné a intímne prostredie. Tu po príchode do nemocnice strávia pacientky v pokoji a pod dohľadom nemocničného personálu celý pôrod. Izby mamičiek sú zariadené funkčne, vo vysokom štandarde a s možnosťou ubytovania blízkej osoby.

Vďaka investíciám do nových pôrodníc sa nám podarilo zabezpečiť vysoký štandard kvalitnej zdravotnej starostlivosti pre mamičku a bábätko, čo potvrdzuje aj fakt, že naše pôrodnice sa v rebríčku najlepších pôrodníc pravidelne objavujú na popredných priečkach.

Vynovujeme onkologické oddelenia

Pacientom s ťažkou diagnózou chceme zabezpečiť špičkovú zdravotnú starostlivosť a rovnako tak aj prostredie, v ktorom sa budú cítiť komfortne. Onkologické oddelenia našich nemocníc tak prechádzajú rozsiahlymi rekonštrukciami a modernizáciami. 

Do dnešného dňa sme investovali milióny eur do nákupu moderného technologického vybavenia, ktoré dokáže diagnostikovať a liečiť pacientov rýchlejšie a efektívnejšie a nemalé investície si vyžiadali aj rekonštrukcie samotných ambulancií, operačných sál a pacientskych izieb. V michalovskej nemocnici sme v roku 2020 vybudovali úplne nové oddelenie nukleárnej medicíny a modernizáciou prešlo aj onkologické oddelenie v rimavskosobotskej nemocnici, či v Topoľčanoch.

Rekonštruujeme staré budovy

Veľa nemocníc sme prebrali v katastrofálnom stave. Každá jedna z nemocníc si vyžadovala urgentnú rekonštrukciu, ktorá zabezpečí vhodné a bezpečné podmienky pre liečbu pacientov.

Budovy našich nemocníc a polikliník preto postupne rekonštruujeme. Rozsiahlou rekonštrukciou dnes prechádza napríklad trebišovská nemocnica, ktorej súčasťou je vynovenie hneď niekoľkých oddelení, vrátane medicínskeho vybavenia. Rekonštrukciou fasád, exteriérov či interiérov a zatepľovaním prešlo viacero našich nemocníc a polikliník, čo si vyžiadalo niekoľko miliónové investície.