Potrubná pošta uľahčí prácu zdravotníkom

V podzemnom podlaží Nemocnice Bory sa bude nachádzať celé technické zázemie pre systém modernej potrubnej pošty. Tá bude zabezpečovať rýchlu a bezpečnú prepravu či už odobratých vzoriek biologického materiálu alebo vybraných liečiv.

Potrubná pošta uľahčí prácu zdravotníkom

V prípade, ak zdravotník potrebuje odovzdať kolegovi na druhej strane nemocnice dokumenty, alebo laboratórne vzorky, pošle sanitára, sestru, prípadne študenta medicíny. Takáto práca však zaberá veľa času, ktorý by inak mohli venovať pacientom.

Nová Nemocnica Bory preto bude disponovať aj systémom modernej potrubnej pošty, ktorá bude zabezpečovať rýchlu a bezpečnú prepravu či už odobratých vzoriek biologického materiálu alebo liekov. Rovnako sa bude dať využiť aj na prepravu dokumentov, hoci v tomto prípade bude jej prínos postupne upadať, keďže našim cieľom je z Nemocnice Bory spraviť bezpapierovú nemocnicu.

Kapsule v pneumatickom potrubí sa budú pohybovať rýchlosťou až päť metrov za sekundu, takže z ktoréhokoľvek miesta nemocnice sa dostanú do laboratórií v priebehu pár minút. Potrubná pošta tak nielen zefektívni a zrýchli nemocničné procesy, ale zároveň odbremení zdravotníkov od rutinnej práce.

Viac o potrubnej pošte vám prezradí Juraj Kaiser, prevádzkový riaditeľ v Nemocnici Bory.