Nemocnica Bory

V Bratislave sme otvorili najmodernejšiu nemocnice v strednej Európe – Nemocnicu Bory, ktorá so sebou prinesie úplne nové prístupy, liečebné postupy a inovácie, ktoré posunú slovenské zdravotníctvo vpred.

Nemocnica Bory je tu pre vás – pre horných 5,5 milióna.

Ako sa dostať na vyšetrenie?

Na Boroch sú pacientom k dispozícii už viaceré ambulancie. Ide napríklad o gastroenterologickú, chirurgirirgickú, ORL či ortopedickú ambulanciu, alebo ambulanciu hematológie a vnútorného lekárstva. Okrem toho je v prevádzke darcovské centrum, oftalmológia či pracovisko rádiodiagnostiky.

Nnovootvorené ambulancie slúžia ako vyššie pracoviská pre iné bežné špecializované ambulancie, kam pacienta odosiela lekár špecialista. Rovnako sú určené aj pre pacientov, ktorých čaká hospitalizácia, alebo sú už po zákroku.

Na vyšetrenie do Nemocnice Bory sa môžete objednať telefonicky na čísle 0950 105 510, rezerváciou termínu osobne na recepcii, alebo priamo cez špecializovaného lekára.

Viac informácií

Čo prináša Nemocnica Bory?

400 lôžok
400 lôžok
Jednolôžkové izby<br /> s vlastnou kúpeľňou
Jednolôžkové izby
s vlastnou kúpeľňou
8 intímnych pôrodnych izieb<br /> namiesto boxov
8 intímnych pôrodnych izieb
namiesto boxov
14 špičkových<br /> operačných sál
14 špičkových
operačných sál
Urgentný príjem<br /> novej generácie
Urgentný príjem
novej generácie
Najmodernejšie<br /> technologické vybavenie
Najmodernejšie
technologické vybavenie

Bezplatná zdravotná starostlivosť

Hoci bude Nemocnica Bory najmodernejšou nemocnicou na Slovensku a bude poskytovať zdravotnú starostlivosť na európskej úrovni, za žiaden výkon, špeciálne vyšetrenie či ubytovanie v jednolôžkovej izbe nebudete musieť doplácať. Zdravotná starostlivosť v Nemocnici Bory bude plne hradená z vášho verejného zdravotného poistenia. Pacientovi tak postačí len preukaz poistenca.

Zisti viac

Jednolôžkové izby

Všetci naši hospitalizovaní pacienti budú ubytovaní v jednolôžkových izbách, ktorých súčasťou bude vlastná kúpeľňa, TV a wifi pripojenie. Sme radi, že ako prví na Slovensku poskytneme našim pacientom aj možnosť ubytovať vo svojej izbe za príplatok aj prípadný doprovod.

Zisti viac

Pôrodné izby a novorodenecká JIS

Najkrajšie okamihy života by si mala žena užiť v súkromí, len so svojím bábätkom. Budúca mamička preto celý pôrod, od príchodu do nemocnice až po poslednú popôrodnú fázu, strávi v pôrodnej izbe, kde nájde maximálne súkromie a komfort. Počas pôrodných fáz sa teda nebude musieť nikam presúvať.

Deti, ktoré sa narodia predčasne, s nízkou hmotnosťou či s popôrodnými komplikáciami, potrebujú tú najlepšiu starostlivosť. V Nemocnici Bory bude pripravených desať samostatných izieb, v ktorých je možné umiestniť mamičku s inkubátorom. Naším cieľom je zabezpečiť mamičke a bábätku tú najlepšiu zdravotnú starostlivosť v prostredí, kde sa bude cítiť ako doma.

Zisti viac

Príjemné liečivé prostredie

V nemocnici sme nezabudli ani na liečivé prostredie. To pomáha zvýšiť nielen celkovú pohodu pacienta, ale prispieva aj k jeho skoršiemu zotaveniu. V budove bude dostatok denného svetla, interiér bude zariadený v jemných tlmených farbách, ktoré pôsobia upokojujúco na ľudskú psychiku a v átriách nebude chýbať množstvo zelene.

Zisti viac

Špičkové moderné technológie

V Nemocnici Bory budú mať naši lekári k dispozícii dva lineárne urýchľovače, dve magnetické rezonancie, päť CT prístrojov, 28 ultrazvukov, 300 monitorov vitálnych funkcií či operačnú sálu pre intervenčné výkony.

Pacientov s onkologickými ochoreniami budeme liečiť prístrojom CyberKnife, ktorý dokáže nádor ožiariť s vysokou mierou presnosti, čím chráni okolité zdravé tkanivá. Pri operáciách bude lekárom pomáhať laparoskopický robot Da Vinci. Robot na lieky zase pomôže sestrám pri dávkovaní liekov, čím ich odbremení od rutinnej práce a zásadne zvýši bezpečnosť pacientov.

Zisti viac

Skutočne digitálna nemocnica

Objednávanie vyšetrení, liekov, či nahlasovanie porúch – všetko bude možné vybaviť pár klikmi vďaka nemocničnému informačnému systému. Pacienti budú mať prístup do aplikácie nemocnice cez svoje mobilné zariadenie. V aplikácii sa dozvedia všetky kľúčové informácie o svojej liečbe, plánovaných výkonoch a nájdu tam aj potrebné kontakty. Sestry budú na komunikáciu s pacientom využívať aj moderný komunikačný systém.

Služby Nemocnice Bory

Starostlivosť<br /> o ženu a dieťa
Starostlivosť
o ženu a dieťa
Liečba<br /> srdcovo-cievnych<br /> ochorení
Liečba
srdcovo-cievnych
ochorení
Liečba cievnych<br /> mozgových ochorení
Liečba cievnych
mozgových ochorení
Starostlivosť o onkologických<br /> pacientov
Starostlivosť o onkologických
pacientov
Úrazové<br /> lekárstvo
Úrazové
lekárstvo
Program pre poruchy<br /> metabolizmu a trávenia
Program pre poruchy
metabolizmu a trávenia