Prinášame inovácie

Sme hrdí na to, že vďaka našim investíciám a neustálemu skvalitňovaniu zdravotnej starostlivosti prinášame do sektora moderné a inovatívne riešenia. Aj vďaka inováciám a novým postupom vieme zachraňovať stále viac a viac životov a teší nás, že naši pacienti majú prístup k špičkovej zdravotnej starostlivosti a že naši lekári môžu pracovať s najmodernejšími technológiami. Prinášať inovácie a moderné technológie ktoré zachraňujú životy chceme aj naďalej.

Umelá inteligencia Brainomix

Až 50% liečiteľných odvrátiteľných úmrtí pripadá na srdcovocievne a mozgovocievne choroby, akými sú napríklad infarkt alebo porážka. Aby sme prispeli k znižovaniu miery odvrátiteľných úmrtí, v našich nemocniciach využívame najmodernejšie technológie, ktoré v tom našim lekárom pomáhajú.

Príkladom takejto technológie je aj umelá inteligencia Brainomix, ktorú naši lekári využívajú pri záchrane pacientov s porážkou, kedy je kľúčovým faktorom pri záchrane života čas. Systém eStroke od spoločnosti Brainomix pomáha určiť rozsah poškodenia mozgu, na základe čoho dokážu lekári poskytnúť pacientovi rýchlu a adresnú liečbu už do 25 minút. Tým sa u pacientov radikálne zvyšujú šance na úplne vyliečenie bez trvalých následkov a to aj u tých, u ktorých liečba v ére pred týmto prístrojom nebola možná.

Zistiť viac

Prístroj Artis icono

Ochorenia srdca a obehovej sústavy patria medzi najsmrteľnejšie civilizačné ochorenia. Na Slovensku na tieto ochorenia umrie každý mesiac približne 2 500 ľudí. Mnohým pacientom by pritom vedeli pomôcť špecialisti z najmodernejších medicínskych odborov, akým je aj intervenčná rádiológia.

V nemocnici CINRE preto napríklad pri operáciách srdca využívame unikátny prístroj ARTIS icono, ktorého pohyblivé rameno sníma počas zákroku operované miesto. Keďže prístroj patrí k špičke v zobrazovacích technológiách, lekárom umožňuje sledovať celý zákrok na virtuálnom obraze. Kvalita obrazu je úplne zásadná, pretože je jediným „vodítkom v tme“, ktorým sa lekár počas zákroku riadi. Lepší a kvalitnejší obraz znamená otvorenie nových možností operačných postupov, a samozrejme, aj rýchlejší a bezpečnejší priebeh doterajších operačných výkonov.

Zistiť viac

Liekový automat

V niektorých našich nemocniciach dnes nájdete centrálnu prípravovňu liekov. Lieky pre pacientov tu nepripravujú sestry, ale robot. Tento robot dokáže za hodinu zabaliť až 3 600 jednotlivých liekov. Sestry tak výrazne odbremeňuje od zdĺhavej a častokrát rutinnej práce, vďaka čomu majú viac času na starostlivosť o našich pacientov.

Robot pripravuje jednotlivé dávky liekov na základe elektronického predpisu od lekára a tie následne balí do balíčkov s unikátnym čiarovým kódom. Predtým, než sestra podá pacientovi liek, zosníma identifikačný kód na náramku pacienta a identifikačný kód balíčka. Tým je zaručené, že danému pacientovi bol podaný správny liek, v správnej dávke a v správnom čase.

Zistiť viac