Michalovská nemocnica v prvej línii boja s pandémiou COVID-19

Nemocnica novej generácie Michalovce bola v rámci pandemického plánu stanovená ako nemocnica prvej línie. Dnes je jednou z nemocníc s najväčším počtom hospitalizovaných pacientov s ochorením COVID-19.

 

Aj napriek vysokému počtu hospitalizovaných pacientov sme zatiaľ neboli nútení obmedziť plánované operačné výkony, či výrazne obmedziť chod nemocnice.

Nemocnica disponuje moderným infektologickým oddelením s profesionálnym medicínskym vybavením a skúseným tímom zdravotníkov. Je schopná postarať sa aj o najvážnejšie prípady a výrazne tak odbremeňuje štátne nemocnice od náporu pacientov.

Oddelenie anestéziológie a multiodborovej intenzívnej starostlivosti je zároveň vybavené špeciálne izolovanými izbami s podtlakovou ventiláciou. Vzduch z izieb infikovaných pacientov sa tak nemieša so vzduchom vo zvyšku nemocnice, čím dokážeme predísť infikovaniu ostatných akútnych pacientov či zdravotníkov.

Aktuálnu situáciu v michalovskej nemocnici nám priblížili riaditeľ nemocnice Marián Haviernik, primár infektológie Štefan Zamba a primár oddelenia anestéziológie a multiodborovej intenzívnej starostlivosti Marek Pastír, ktorý si za svoju prácu tento rok odniesol titul TOP Lekár.