Vízia
zdravotníctva

Vďaka miliónovým investíciám do zlepšovania zdravotníctva sa nám darí budovať nové nemocnice, rekonštruovať a modernizovať naše zdravotnícke zariadenia, skvalitňovať dostupnosť a efektívnosť liečby, prinášať inovácie, ktoré zachraňujú životy či skracovať čakacie lehoty.

Staviame nové nemocnice

Chceme, aby sa aj naše nemocnice mohli porovnávať so špičkovými zdravotníckymi zariadeniami v zahraničí. Aj preto sme sa rozhodli postaviť dve úplne nové nemocnice hodné 21. storočia.

Prvou takouto nemocnicou bola Nemocnica novej generácie v Michalovciach. Druhú nemocnicu sme otvorili začiatkom roka 2023 na bratislavských Boroch. Obe tieto nemocnice sú pre pacientov dostupné úplne bezplatne – postačí im len kartička poistenca.

Zistiť viac

Prinášame inovácie

Sme hrdí na to, že vďaka našim investíciám a neustálemu skvalitňovaniu zdravotnej starostlivosti prinášame do sektora moderné a inovatívne riešenia. Aj vďaka inováciám a novým postupom vieme zachraňovať stále viac a viac životov a teší nás, že naši pacienti majú prístup k špičkovej zdravotnej starostlivosti a že naši lekári môžu pracovať s najmodernejšími technológiami. Prinášať inovácie a moderné technológie ktoré zachraňujú životy chceme aj naďalej.

Zistiť viac

Modernizujeme a rekonštruujeme

Desiatky našich nemocníc, polikliník a oddelení prechádzajú rozsiahlou rekonštrukciou a modernizáciou. Nedôstojné podmienky, vŕzgajúce postele, chýbajúce zázemie či plesnivé steny sa tak stávajú minulosťou. Rekonštrukcie a modernizácie, ktoré si dodnes vyžiadali desiatky miliónov eur, zásadne prispievajú k celkovému komfortu ako pacientov, tak aj personálu.

Zistiť viac

Zlepšujeme diagnostiku a liečbu

Na to, aby sme dokázali znižovať úmrtnosť na choroby, ktoré sa v zahraničí dnes darí úspešne liečiť, je nevyhnutné pravidelne modernizovať medicínske vybavenie a ozdravovať nemocničnú infraštruktúru. Našim dlhodobým cieľom je zlepšovať dostupnosť a efektivitu diagnostiky a liečby pacientov. Veríme, že včasnou diagnostikou a správne zvolenou liečbou, za pomoci najmodernejších medicínskych prístrojov, dokážeme pacienta liečiť rýchlejšie a zvyšujeme tým šance na jeho úplné vyliečenie.

Zistiť viac

Vytvárame liečivé prostredie

Vieme, že pre pacientov je nesmierne dôležité liečiť sa v príjemnom a modernom prostredí, ktoré zodpovedá 21. storočiu. Na Slovensku sú pekné nemocnice s príjemným liečivým prostredím skôr výnimkou, ako pravidlom. My sa však snažíme tento neželaný trend zvrátiť, pretože nám záleží na tom, aby sme pacientovi jeho hospitalizáciu čo najviac spríjemnili a aby sa naši zamestnanci počas starostlivosti o pacienta cítili komfortne. Je preukázané, že pacient sa v príjemnom liečivom prostredí zotaví oveľa rýchlejšie.

Zistiť viac

Digitalizujeme

Od nášho vstupu do zdravotníctva patria naše spoločnosti medzi lídrov v digitalizácii. Vzniklo tak mnoho úspešných projektov, ktoré v konečnom dôsledku boli revolučné nielen pre nás, ale aj pre celé Slovensko. Vytvárame aplikácie, ktoré zjednodušujú komunikáciu medzi lekárňou, pacientom a lekárom, či chránia pacienta pred nežiadúcimi vedľajšími účinkami liekov. V našich zdravotníckych spoločnostiach dbáme aj na životné prostredie a preto sa snažíme, aby bolo možné čo najviac úkonov vykonať elektronicky a teda „bezpapierovo“.

Zistiť viac

Vytvárame efektívne a fungujúce zdravotníctvo

Ekonomické dlhy, nefungujúce interné procesy či zdevastované priestory. Aj to bol stav takmer všetkých nemocníc, ktoré sme prebrali na základe verejnej súťaže, alebo od prechádzajúceho súkromného prevádzkovateľa. Spravovanie slovenských nemocníc vnímame ako náš dlhodobý záväzok a našim cieľom je radikálne zlepšiť a zefektívniť ich fungovanie. Preto dbáme na využívanie synergií, centrálny nákup medicínskeho vybavenia a zdieľanie finančných a administratívnych služieb.

Zistiť viac

Ceníme si prácu našich zdravotníkov

Sme si vedomí, že bez šikovných lekárov a sestier sa nám slovenské zdravotníctvo zlepšiť nepodarí. Musíme preto bojovať o každého jedného z nich, aby uverili tomu, že zmena k lepšiemu je možná a už dnes sa začala. Našim cieľom je motivovať ich k profesijnému rozvoju a poskytnúť im možnosti dodatočného vzdelávania, či podporiť ich projekty prostredníctvom grantových programov. Trend odchodu šikovných mladých ľudí do zahraničia sa snažíme zvrátiť pomocou projektov zameraných predovšetkým na podporu študentov.

Zistiť viac

Podporujeme projekty, ktoré majú zmysel

Nadácia Penta v spolupráci s našimi portfóliovými spoločnosťami Dôvera zdravotná poisťovňa a Nemocnice Svet zdravia, podporuje dobročinné projekty záujmových združení či ľudí v núdzi. Chceme, aby sa prostredníctvom zmysluplného projektu dostalo zaslúženej pomoci tým, ktorí to skutočne potrebujú a aby sme prostredníctvom našich grantových programov zlepšili životy ľuďom v núdzi, podporili mladé talenty či spríjemnili pacientom pobyt v nemocnici.

Na podporu dobročinných projektov sme investovali už niekoľko miliónov eur a so zmysluplnou pomocou chceme pokračovať aj naďalej.

Zistiť viac