Digitalizujeme

Od nášho vstupu do zdravotníctva patria naše spoločnosti medzi lídrov v digitalizácii. Vzniklo tak mnoho úspešných projektov, ktoré v konečnom dôsledku boli revolučné nielen pre nás, ale aj pre celé Slovensko. Vytvárame aplikácie, ktoré zjednodušujú komunikáciu medzi lekárňou, pacientom a lekárom, či chránia pacienta pred nežiadúcimi vedľajšími účinkami liekov. V našich zdravotníckych spoločnostiach dbáme aj na životné prostredie a preto sa snažíme, aby bolo možné čo najviac úkonov vykonať elektronicky a teda „bezpapierovo“.

eRecept

Obrovským míľnikom v elektronizácii bolo vyvinutie elektronického receptu. Službu vyvinula Dôvera zdravotná poisťovňa a dnes ju využívajú státisíce pacientov na celom Slovensku, vrátane poistencov štátnej poisťovne. E-recept výrazne pomáha všetkým pacientom i lekárom. Pacient sa kvôli predpisu liekov nemusí dostaviť k lekárovi osobne, stačí mu len zatelefonovať a s preukazom poistenca potom prísť priamo po lieky do lekárne.

Klientska zóna ProCare

Naše polikliniky ProCare naskočili na trend digitalizácie pred niekoľkými rokmi. Jedným z hlavných projektov v tejto oblasti je Klientska zóna, v ktorej majú pacienti všetko na dosah ruky. Klientska zóna ProCare je dostupná nielen cez počítač, ale aj v mobile. V mobilnej aplikácii sa nachádza všetko podstatné doslova na dotyk prsta.

Aplikácia ponúka možnosť online rezervácie termínov k lekárovi, poskytuje prehľad o platbách a predpísaných receptoch, pacient má vďaka nej prístup aj k zdravotnej karte či k správe svojich programov. V prípade, že pacient preferuje písomný kontakt pred telefonickým, môže na komunikáciu s call centrom využiť aj online chat, ktorý sa taktiež nachádza priamo v aplikácii. Veľkou výhodou je aj možnosť elektronického podpisovania zmlúv. Klient tak nemusí osobne navštíviť žiadnu z pobočiek ProCare, čím šetrí svoj čas.

Bezpečné lieky

Vďaka službe Bezpečné lieky online majú lekári overené informácie o pacientovej liečbe, jeho diagnózach, predpísaných liekoch a ich interakciách od všetkých lekárov, ktorí sa mu venujú. Výrazne vďaka tomu ubudlo prípadov, kedy lekári predpísali pacientovi lieky, ktoré sa spolu nesmú užívať.

Elektronická pobočka

S bezplatnou službou Elektronická pobočka získavajú poistenci zdravotnej poisťovne Dôvera elektronické zdravotníctvo budúcnosti už dnes. Elektronická pobočka umožňuje poistencom s poisťovňou komunikovať jednoducho, rýchlo a pohodlne. Elektornická komunikácie výrazne šetrí čas a peniaze na poštovnom. Poistenci zároveň získavajú množstvo informácií a pohodlnejší prístup k svojej zdravotnej poisťovni.

DôveraLab

Od konca októbra 2017 sme začali do elektronického systému zapájať aj laboratóriá. V roku 2018 sme spustili prevádzku DôveraLab v nemocniciach a v ambulanciách. Pacientovi tak už nie je potrebné brať krv pri každom vyšetrení. Lekár si vie pozrieť existujúce žiadanky a výsledky pacientových predošlých odberov vo svojom systéme a len ak potrebuje novšie, pacientovi nariadi odber.

Dôvera Genio

Pre poistencov zdravotnej poisťovne Dôvera sme predstavili prvú službu, ktorá využíva umelú inteligenciu. Ide o pomocníka pri hľadaní informácií o chorobách, ktorý zdravotné príznaky poskytnuté samotným používateľom vyhodnotí a podľa ich naliehavosti a závažnosti odporučí, ako postupovať pri ich riešení.