Pomáhame tým, ktorí to potrebujú

Nadácia Penta v spolupráci s našimi portfóliovými spoločnosťami Dôvera zdravotná poisťovňa a Nemocnice Svet zdravia, podporuje dobročinné projekty záujmových združení či ľudí v núdzi. Chceme, aby sa prostredníctvom zmysluplného projektu dostalo zaslúženej pomoci tým, ktorí to skutočne potrebujú a aby sme prostredníctvom našich grantových programov zlepšili životy ľuďom v núdzi, podporili mladé talenty či spríjemnili pacientom pobyt v nemocnici.
Na podporu dobročinných projektov sme investovali už niekoľko miliónov eur a so zmysluplnou pomocou chceme pokračovať aj naďalej.

Grant Nadácie Penta

Nadácia Penta už päť rokov vyhlasuje grant pre zamestnancov našich zdravotníckych spoločností. Do grantu môžu naši zamestnanci prihlásiť akýkoľvek dobročinný projekt, človeka v núdzi, rôzne občianske združenia či športové kluby a podporiť tak v činnosti mladé talenty. Grantový program pre zamestnancov každoročne podporí až 30 projektov, ktoré v hlasovaní získajú najvyšší počet hlasov a Nadácia Penta tak rozdá až 30 000 EUR pre podporu zmysluplných projektov a tých, ktorí to skutočne potrebujú. 

Bojovníci za zdravie

Projekt Bojovníci za zdravie pomáha pacientom, ktorý na ceste za zdravím využili už všetky dostupné liečebné metódy hradené z verejného zdravotného poistenia. Zdravotných diagnóz je veľa a na všetky verejné zdroje nestačia. Preto sú tu Bojovníci za zdravie, aby vám pomohli. Za posledných desať rokov sme poskytli pomoc pri úhrade zdravotníckych zákrokov v celkovej výške viac ako 1,7 milióna eur.

Zistiť viac

Babice

Hlavným cieľom projektu je edukácia avytvorenie špeciálnych asistentiek – babíc, ktoré pôsobia vo vylúčených komunitách na východe Slovenska. Ich úlohou je koordinovať poskytovanie zdravotnej starostlivosti novorodencom, spolu s personálom v nemocniciach Svet zdravia. Momentálne pôsobí niekoľko babíc ako podpora na novorodeneckom oddelení vnemocnici SZ Spišská Nová Ves.

Pomoc v čase pandémie COVID-19

Spoločne so zdravotnou poisťovňou Dôvera a lekárňami Dr.Max, sme počas trvania pandémie ochorenia COVID-19, darovali tisíce rúšok, respirátorov a rukavíc, či stovky litrov dezinfekcie tým, ktorí bojujú za zdravie celého Slovenska. Ochranné pomôcky za viac ako 300 000 € sme venovali nemocniciam, záchranným službám či domovom seniorom, aby sme čo najviac zmiernili ich obavy z možnej nákazy a ochránili ich aj ich rodiny.

Okrem toho sme rozdali tisíce vitamínových balíčkov v hodnote stoviek tisíc eur učiteľom, ktorí sú prostredníctvom svojich žiakov nepriamo v kontakte so stovkami ľudí. Pre učiteľov je okrem ochranných pomôcok, či dodržiavania prísnych hygienických opatrení dôležitá aj imunita, pretože dobre fungujúci a zdravý organizmus je najsilnejšou zbraňou proti vírusom.

Pomoc Ukrajine

Neospravedlniteľná vojna na Ukrajine vedie predovšetkým k obrovskému utrpeniu a humanitárnej katastrofe, ktorej obeťami sú predovšetkým nevinní ľudia. Aj preto sa Penta a jej spoločnosti rozhodli podať Ukrajine pomocnú ruku vo forme finančnej a materiálnej pomoci v celkovej hodnote viac ako 3 milióny EUR.

Vzhľadom na kritickú situáciu v ukrajinských nemocniciach, sa nemocnice Penta Hospitals a lekárne Dr.Max rozhodli na Ukrajinu a jej hranice zaslať zdravotnícky materiál, lieky či lekárničky. Zoznam zdravotníckeho materiálu vychádzal z reálnych potrieb komunikovaných samotnými nemocnicami a ukrajinskými úradmi. K pomoci sa pridala aj zdravotná poisťovňa Dôvera, ktorá do užhorodskej nemocnice na slovensko-ukrajinských hraniciach zaslala nielen zdravotnícky materiál, ale aj spacáky, karimatky či powerbanky a pomáha aj rehabilitačnému centru Axis, ktoré poskytuje ubytovanie ukrajinským rodinám. V pomoci pokračujeme aj naďalej.

Zisti viac

Krajší deň

Dlhodobá hospitalizácia býva predovšetkým pre detských a starších pacientov veľmi náročná a frustrujúca. Krajší deň preto združuje sieť dobrovoľníkov, ktorí trávia svoj voľný čas s pacientami v nemocnici. Už krátky rozhovor, alebo zahranie si spoločenskej hry, dokáže pacientom spríjemniť ťažké chvíle strávené v nemocnici.

Zistiť viac

Krajšie nemocnice

Prostredníctvom projektu Krajšie nemocnice meníme už viac ako desať rokov detské oddelenia na prostredie priateľské k deťom. Budujeme návštevné miestnosti, kde sa môžu deti hrať so svojimi blízkymi a prísť v nemocnici na iné myšlienky.

Zistiť viac