Viac ako 10 000 návštevníkov: Novú Nemocnicu Bory si prišli pozrieť ľudia z rôznych kútov Slovenska

Priestory novej koncovej nemocnice v Bratislave, Nemocnice Bory, prilákali počas sobotňajšieho dňa otvorených dverí viac ako 10-tisíc návštevníkov.

Nenechali si ujsť príležitosť nahliadnuť do najmodernejšej nemocnice v strednej Európe, ktorá už od pondelka, 3. apríla, postupne spúšťa ostrú prevádzku prvých špecializovaných ambulancií, rádiologického oddelenia a pracoviska radiačnej onkológie. Zvedavých záujemcov privítali zamestnanci nemocnice a lekári, ktorí návštevníkom na jednotlivých pracoviskách vysvetlili všetko, čo ich zaujímalo. Počas prehliadky nemocnice si mohli pozrieť urgentný príjem, pôrodnicu či pacientske izby.

„Teší ma enormný záujem verejnosti o našu novú nemocnicu. Som rád, že môžeme tisíckam ľudí, ktorí sem dnes prichádzajú, ukázať dielo, na ktorom sme roky pracovali a na ktoré môžeme byť hrdí. Je príjemné vidieť, že budova nemocnice v posledných dňoch ožila, ale zároveň je to aj obrovský záväzok pre nás všetkých,“ uviedol generálny riaditeľ Nemocnice Bory Ľuboš Lopatka.

Brány pre verejnosť otvorila Nemocnica Bory v sobotu, 1. apríla, už od 9.00 hod. a jej vstupné priestory sa do niekoľkých minút naplnili. Ľudia, nielen z Bratislavy a okolia, prichádzali do nemocnice vo veľkom počte v priebehu celého dňa. Na jednotlivých poschodiach nemocnice mohli vidieť, ako vyzerá moderná pôrodná izba, prezrieť si urgentný príjem či pacientske izby. Na návštevníkov čakal aj sprievodný program s množstvom zaujímavých  rozhovorov i programom pre deti. Celým dňom ľudí sprevádzal moderátor Matej „Sajfa“ Cifra a hudobným hosťom bola speváčka Emma Drobná.

„Som nadšená a teším sa, že na Slovensku vyrástla nemocnica hodná 21. storočia. S mojimi známymi sme sa prešli jej chodbami a na každom poschodí to na nás pôsobilo veľmi príjemne. Izby pre pacientov vyzerajú ako v hoteli,” povedala návštevníčka Magdaléna z Trnavy.

„Nemocnica ma očarila hneď po tom, čo som do nej vstúpil. Z celkovej prehliadky mám skvelý dojem. Zariadenia izieb, technológie a prístroje, ktoré tu sú, to v inej nemocnici na Slovensku určite neuvidíte,” hovorí návštevník Michal z Ružomberka.

Doteraz najvyššia súkromná investícia do slovenského zdravotníctva v hodnote 250 miliónov eur má priniesť novú úroveň kvality a vyššiu dostupnosť akútnej aj plánovanej liečby. Nemocnica Bory bude svoje jednotlivé časti uvádzať do prevádzky postupne, plnohodnotný režim by mala dosiahnuť na jeseň tohto roka. Zdravotná starostlivosť bude pacientom poskytovaná v systéme verejného zdravotného poistenia. V súčasnosti má uzavreté zmluvy na prvú etapu medicínskych programov so všetkými zdravotnými poisťovňami.

Už teraz sa prví pacienti môžu prostredníctvom call centra na čísle 0950 105 510 alebo osobne na recepcii Nemocnice Bory objednať na vyšetrenie do nemocničných ambulancií. Potrebujú k tomu len výmenný lístok od svojho lekára a preukaz poistenca.

Začítajte sa do našich Dobrých správ a zistite, ako zlepšujeme slovenské zdravotníctvo.