Vynaložíme viac ako 15 miliónov EUR na boj s koronavírusom

V boji s novým typom koronavíru COVID 19 vynaloží investičná skupina Penta viac ako 15 miliónov EUR.

Ide o výdavky, ktoré už sú a budú primárne využité na:

  • nákup špeciálneho zdravotníckeho materiálu a ochranných pomôcok
  • nákup rapid testov COVID 19
  • okamžité investície do zdravotníckych zariadení a lekární z dôvodu re-profilácie nemocníc, či technických úprav.

Penta je v regióne strednej Európy jeden z najväčších investorov v sektore zdravotníctva. Vo všetkých zdravotníckych zariadeniach Penty pracuje viac ako 30 tisíc zamestnancov. Ich vybavenie ochrannými pomôckami a špeciálnym materiálom, ktorého je nedostatok a je ťažko dostupný, je pre skupinu absolútnou prioritou.

„Je nespochybniteľné, že celá naša spoločnosť čelí kríze bezprecedentných rozmerov. Naše tímy pracujú dňom i nocou, aby sme dokázali zabezpečiť podľa možností čo najlepšiu pripravenosť našich zdravotníckych zariadení a boli sme tak schopní maximálne pomôcť liečiť a postarať sa o pacientov“, povedal Jaroslav Haščák, spolumajiteľ skupiny Penta.

V najbližších dňoch a týždni by Penta mala do Čiech a na Slovensko doviezť približne 3,5 milióna kusov ochranných pomôcok, vrátane žiadaných respirátorov FFP3 a FFP2. Rovnako už má záväzne objednané a pripravuje dovoz tzv. rapid testov z Číny, ktoré by umožnili rýchlo otestovať 100 tisíc ľudí.

„Sme pripravení pomôcť s rýchlym otestovaním ľudí v plnej súčinnosti s krízovým štábom. Projekt testovania môžeme plošne spustiť vo všetkých našich nemocniciach a poliklinikách tak, aby sme pomohli zvýšiť potrebné kapacity na testovanie“, povedal Eduard Maták, spolumajiteľ skupiny Penta zodpovedný za zdravotníctvo.

Penta a jej zdravotnícke spoločnosti

Zdravotníctvo patrí medzi kľúčové sektory v podnikaní Penty, pričom len nad rámec akvizícii do neho investovala už stovky miliónov eur. Na Slovensku postavila Nemocnicu novej generácie v Michaloviec, koncová nemocnica novej generácie je aktuálne vo výstavbe v Bratislave. Medzi jej zdravotnícke spoločnosti patrí sieť nemocníc Penta Hospitals International, lekárne Dr.Max a zdravotná poisťovňa Dôvera.

Začítajte sa do našich Dobrých správ a zistite, ako zlepšujeme slovenské zdravotníctvo.