V Topoľčianskej nemocnici vynovili pôrodnú sálu

29. septembra 2022

Vynovená pôrodná sála, čakacia izba či vyšetrovňa. Budúce mamičky gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia Nemocnice Svet zdravia Topoľčany sa budú opäť cítiť o čosi komfortnejšie. Nemocnica zrekonštruovala časť priestorov, aby prispela k väčšej bezpečnosti a pohode rodičiek.

„S radosťou môžem povedať, že naša nemocnica neustále napreduje. Takmer každé jedno oddelenie sa nám už podarilo obnoviť alebo zrekonštruovať. Tentokrát ma teší, že budúce mamičky privedú svoje detičky na svet už vo vynovenej pôrodnej sále. Pôrod je pre ženu nezabudnuteľným okamihom, a preto pre nás bolo dôležité skvalitniť aj tieto priestory,“ uviedol Viktor Dudáš, riaditeľ Nemocnice Svet zdravia Topoľčany.

 

„Len od roku 2017 vzrástol počet pôrodov v našej nemocnici z 534 na 731, čo je o takmer 200 pôrodov za rok viac. Pre čo najpohodovejší a najbezpečnejší pôrod mamičky sú dôležité aj priestory. Je veľmi podstatné, aby sa rodička cítila v rámci možností komfortne a dieťa privádzala na svet v príjemnom prostredí. To môže ovplyvniť aj jej celkovú pohodu, a tým samotný pôrod,“ povedal Tibor Čaradský, primár gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia Nemocnice Svet zdravia Topoľčany.

V rámci rekonštrukčných prác vymenili podlahy a priestory vymaľovali antibakteriálnou farbou. Na pôrodnej sále tiež vymenili nábytok. Vynovili čakaciu izbu, sekčnú sálu a vizuálne zútulnili chodby. Celkovo do prác nemocnica investovala približne 25-tisíc eur.

Topoľčianska pôrodnica zaviedla aj novú tradíciu

Každé novonarodené dieťatko v topoľčianskej pôrodnici dostane drobný darček, háčkovaného macíka. Tento nápad vznikol po tom, ako sa slečna Natália Švajlenová rozhodla nemocnici darovať 100 kusov ňou ručne vyrobených takýchto hračiek. Nemocnica sa od nej rozhodla odkúpiť aj ďalších medvedíkov, a tým zaviesť novú tradíciu – na detičky, ktoré sa v nemocnici narodia, bude čakať toto milé prekvapenie. Prvého macíka novonarodenému dieťatku symbolicky odovzdala primátorka mesta Topoľčany Alexandra Gieciová.