Benefity pre poistencov Dôvery

Zdravotná poisťovňa Dôvera ponúka svojim poistencom množstvo benefitov, pre ktoré sa oplatí byť jej poistencom. Rovnako sa oplatí o týchto výhodách vedieť a uplatniť si ich vždy vtedy, keď práve riešite konkrétnu situáciu týkajúcu sa vášho zdravia, s ktorou vám Dôvera dokáže pomôcť nad rámec jej bežných služieb. Zistite viac o benefitoch, ktoré Dôvera ponúka svojim poistencom.

Dostupná zdravotná starostlivosť

Poskytovanie zdravotnej starostlivosti je v poisťovni Dôvera na vysokej úrovni, čoho výsledkom sú aj zmluvy s viac ako 90 % lekárov na Slovensku. Ak sa však poistenci Dôvery rozhodnú, že chcú absolvovať ošetrenie u lekára, s ktorým Dôvera nemá uzavretú zmluvu po schválení vám vaša poisťovňa uhradí až  80% nákladov za toto ošetrenie.

Každý poistenec Dôvery, ktorého všeobecný lekár je zapojený v programe Dôvera Pomáha, môže využiť  objednanie sa k lekárovi zdarma.  Poistenci tak nemusia tráviť hodiny v čakárňach, keďže objednanie je možné na  presný dátum a čas. Objednávkový systém je v pilotnej prevádzke, preto ho možno využiť len u vybraných lekárov.

Pre poistencov Dôvery funguje aj benefit rýchlejšej výmeny bedrového a kolenného kĺbu – operačných výkonov, na ktoré sa bežne v nemocniciach čaká aj mesiace. Operácie vykonáva tím renomovaných operatérov v moderných priestoroch Nemocnice novej generácie v Michalovciach, s minimálnou čakacou dobou, vrátane hospitalizácie s rehabilitáciou.

V súvislosti s pobytom v nemocnici sa mnohým vynárajú nepríjemné predstavy o strate súkromia a nevyhovujúcom stave nemocničnej izby. V Dôvere zvyšujeme štandard nemocničných priestorov na Slovensku a v nemocniciach patriacich do siete Svet zdravia sme preto v posledných rokoch vybudovali 51 nadštandardných izieb. Všetci poistenci Dôvery tak môžu byť hospitalizovaní vo VIP nemocničej izbe za polovičnú cenu.

Digitálne služby

Poisťovňa Dôvera kráča s dobou a svojim poistencom roky ponúka praktické digitálne služby, vďaka ktorým vybavia všetko potrebné bez potreby návštevy kamennej pobočky. Poistenci totiž „pobočku“ majú priamo v mobile, tablete alebo počítači. Prostredníctvom elektronickej pobočky MojaDôvera si môžu z pohodlia domova prezrieť rôzne potvrdenia  či výpisy. Ak ste samoplatcom alebo SZČO a chcete mať v platbách poriadok, ich prehľad si rovnako jednoducho skontrolujete v elektronickej pobočke MojaDôvera. Do svojho konta si viete zároveň pridať viacero rodinných príslušníkov, napríklad vaše deti a tak môžete mať pod kontrolou zdravotné poistenie celej rodiny.

Ďalšou obľúbenou digitálnou službou je mobilná aplikácia Dôvera. Po jej stiahnutí máte v smartfóne k dispozícii celú svoju zdravotnú kartu s presnými dátumami návštev lekárov, či prehľad diagnostikovaných ochorení. V aplikácii viete jednoducho a rýchlo požiadať o rôzne benefity a k dispozícii máte aj všetky predpísané recepty. Do aplikácie si viete stiahnuť aj váš Covid preukaz, ktorý tak máte pri cestovaní, alebo návštevách podujatí hneď po ruke.

Mnohí pacienti užívajú viacero druhov liekov a nepamätajú si ich presné názvy a teda ani možné kontraindikácie. To môže spôsobiť zdravotné ťažkosti. S poisťovňou Dôvera máte k dispozícii nielen presný zoznam liekov, ale aj to, či ich užívate bezpečne. Prostredníctvom služby Bezpečné lieky si vo vašej Elektronickej pobočke môžete skontrolovať nevhodné interakcie liekov.

Ak sa ocitnete v situácii, že neviete posúdiť závažnosť zdravotného stavu ani to, či je potrebné navštíviť pohotovosť, lekára alebo zvoliť domácu liečbu, môžete využiť Samodiagnostický nástroj – online zdravotníckeho poradcu od firmy Infermedica. Samodiagnostický nástroj nájdete v aplikácii Dôvery a táto funkcionalita na báze umelej inteligencie rýchlo a efektívne  vyhodnotí vaše príznaky, určí pravdepodobnú diagnózu a odporučí ďalší postup.

Digitálne služby poskytuje Dôvera aj tým, ktorých trápi vysoký krvný tlak či cukrovka. Odhadom trpí vysokým krvným tlakom až1,5 milióna obyvateľov Slovenska a viac ako 360-tisíc ľudí. Mnoho ďalších o svojej chorobe ani nevie. Tieto čísla sú alarmujúce a preto poisťovňa Dôvera ponúka bezplatné rady a odporúčania pri liečbe týchto ochorení, prostredníctvom Linky poradenstva pre zdravie.

Výhody pre mamičky a bábätká

Poisťovňa Dôvera myslí aj na benefity pre rodiny a ich bábätká. Psychická pohoda rodičiek je azda jeden z najdôležitejších aspektov, ktoré majú priamy vplyv na chod pôrodu. Vo veľmi vysokej miere k nej prispieva prítomnosť blízkej osoby, či už ide o partnera, matku, sestru alebo kohokoľvek iného. Pre mamičky poistené v poisťovni Dôvera je bezplatná prítomnosť blízkej osoby pri pôrode a bondingu v nemocniciach Sveta zdravia a Agel samozrejmosťou.

Keďže v Dôvere veríme, že akákoľvek pomoc je pre rodiny s novorodencami vítaná, bábätkám do 1. roka venujeme darček v hodnote 50 eur. V prvých týždňoch po pôrode je ním taška na kočík plná kozmetiky a potrebných drobností. S príchodom bábätka súvisia aj výdavky, ktorým sa nevyhnete. Pre bezpečnosť dieťatka a svoje pohodlie toho však rodičia potrebujú oveľa viac. V spolupráci so značkou Feedo.sk ponúkame našim poistencom zľavu na nákup prvej výbavičky, 15% zľavu na autosedačky a športové kočíky či detské oblečenie a dojčenskú výživu.  Navyše, rodičom bábätiek poskytneme aj zľavu 25% na filter na kočík, ktorý stačí nasadiť na kočík, prípadne autosedačku a tým dokážete efektívne predchádzať riziku nákazu vírusmi a baktériami.

Prispejeme vám

Jedným z najobľúbenejších je benefit Zdravé zuby. Našim poistencom totiž preplatíme až 150 € ročne za zubára. Benefit je možné využiť na zubné ošetrenie alebo dentálnu hygienu a je určený ako pre deti tak aj dospelých.

Deťom do 18 rokov prispejeme sumou 50 eur na dioptrické okuliare. Príspevok sa vzťahuje na okuliarový rám aj šošovky (sklá) a je o neho možné požiadať prostredníctvom mobilnej aplikácie Dôvera alebo cez Elektronickú pobočku MojaDôvera.

Medzi efektívnu prevenciu pred rôznymi ochoreniami patrí aj očkovanie a poistencom  preto prispievame na dobrovoľné očkovanie napríklad proti kliešťom, hepatitíde typu A a B či HPV.

Lieky výhodnejšie

Rodiny s deťmi môžu získať na každého jedného člena rodiny až 300 €, ktoré zaplatili v lekárni za lieky alebo dietetické potraviny. Ak je poistencom len dieťa, aj vtedy má nárok čerpať tento benefit. Výhoda 300 eur za lieky rodičom a deťom sa vzťahuje na lieky, za ktoré si pacient dopláca. Patria sem často predpisované lieky, viaceré antibiotiká, očkovacie vakcíny či iné.

Okrem vrátenia časti doplatku za lieky vedia naši poistenci ušetriť na liekoch aj vďaka špeciálnemu vyhľadávaču, ktorý za pacienta zistí, či pre neho neexistuje lacnejší liek s rovnakou účinnou látkou, tzv. generikum.

Diagnostika a liečba onkologických ochorení

Dôvera verí, že v boji s rakovinou je najdôležitejšia prevencia. Práve vďaka prevencii dokážu lekári odhaliť ochorenie skôr, čím sa zásadne zvyšujú šance na vyliečenie pacienta.

Preto medzi svoje benefity pre poistencov zahŕňa aj bezplatné vyšetrenie rakoviny hrubého čreva, ktorá je spolu s rakovinou konečníka druhý najčastejšie diagnostikovaný zhubný nádor. Zákonný nárok na bezplatné vyšetrenie je od veku 50 rokov, no vďaka benefitu od Dôvery môžete toto vyšetrenie absolvovať bezplatne pri  preventívnej prehliadke raz za dva roky, a to už po dovŕšení 40 rokov.

Všetky klientky Dôvery vo veku od 40 do 69 rokov majú možnosť absolvovať mamografiu do 10 dní, od objednania, ktorú im u našich zmluvných partnerov urobia navyše prednostne.

Keď však prevencia zlyhá, alebo nie je dostatočne včasná, v Dôvere majú dospelí aj detskí pacienti nárok na preplatenie protónovej liečby v Protónovom centre v Prahe. Liečba protónovým lúčom minimalizuje poškodenie zdravých buniek, takže je šetrnejšia k organizmu pacienta.

Pomáhame diabetikom

Až 85 % liečby cukrovky majú diagnostikovaní pacienti priamo vo svojich rukách. V Dôvere je týmto poistencom k dispozícii program Dôvera Pomáha, s ktorým pomáhame diabetikom naučiť sa, ako žiť lepší život aj s cukrovkou.

Je známe, že nervy a cievy na nohách diabetikov bývajú oslabené a často dochádza k ich poraneniu. Najlepšie, čo môžu diabetici pre svoje dolné končatiny urobiť, je ich pravidelne precvičovať. V Dôvere ponúkame svojim poistencom bezplatnú aplikáciu s jednoduchými video cvikmi ako sa o svoje nohy čo najlepšie starať a predísť tak do budúcna neželaným problémom.

Zdravá výživa

Zdravý životný štýl ovplyvňuje azda do najväčšej miery zdravá výživa a preto poisťovňa Dôvera ponúka svojim poistencom množstvo benefitov v podobe výhodných zliav. Pri zmene alebo vylepšení stravovacích návykov dokážu pomôcť chutné a zdravé recepty. Všetci poistenci Dôvery si môžu uplatniť zľavu 25 % na receptáre od výživového poradcu Michala Páleníka alebo zľavu 30 % na kuchársku knihu Pestro a zdravšie, plnú bezlaktózových receptov. Pri príprave výživných receptov pomôžu aj zľava 30 % na biopotraviny značky Bobule  či zľava 25 % na bezlepkové potraviny Vitacelia.

Pre priaznivcov zdravého životného štýlu alebo pre tých, ktorí chcú pre svoje zdravie urobiť niečo navyše ponúka Dôvera zľavu 30 % na online tréningový program pod vedením profesionálneho trénera Janyho Landla.

Pravidelný tréning je v kombinácii s vhodne zvolenými výživovými doplnkami dobrou cestou, ako zvýšiť svoj športový výkon, k čomu určite napomôže aj výhodná zľava 25 % na výživové doplnky z online obchodu Vjem či 25 % zľava na produkty značky Dr.Max pre športovcov.

Otestujte sa  

Chcete ochorenie odhaliť včas? Alebo len chcete mať lepší prehľad o  svojom zdravotnom stave? Využite mimoriadne zľavy na rôzne genetické a iné testy.

Pre najmenších je k dispozícii genetický test BabyLab DUO. Ten dokáže prezradiť viac o tom, či je imunitný systém bábätka pripravený na očkovanie živými vakcínami a tiež, či sa u neho môže rozvinúť vážne svalové ochorenie. Cena balíka testov pred zľavou je 79 eur, po zľave pre poistencov Dôvery 59 eur.

Pre všetkých, ktorí by radi o svojom tele vedeli viac, ponúka poisťovňa Dôvera zľavu 150 eur na test DNA. Informácie z analýzy vašej DNA môžu pomôcť pri odhalení možných zdravotných rizík, lepšie pochopiť fungovanie organizmu a metabolizmu aj odhaliť športový potenciál testovaného.

Trápi vás infekcia dýchacích ciest a zvažujete, či je vhodné liečiť sa antibiotikami? Hladina CRP v krvi vám pomôže rozlíšiť bakteriálnu od vírusovej infekcie a nastaviť tak najvhodnejšiu liečbu. Nemusíte kvôli tomu chodiť k lekárovi. Naši poistenci môžu absolvovať stanovenie hladiny CRP v každej lekárni Dr.Max za zvýhodnenú cenu 3,99 eur.

Unilabs ponúka viac ako 200 testov, vďaka ktorým budete mať lepší prehľad o svojom zdravotnom stave či fungovaní svojho organizmu. Testy môžu pomôcť odhaliť ochorenia vrátane covidu-19, prítomnosť škodlivých látok v tele či intolerancie na potraviny. Poistenci Dôvery majú na testy od Unilabs zľavu až 20%.

Bojovníci za zdravie

Projekt Bojovníci za zdravie pomáha pacientom, ktorý na ceste za zdravím využili už všetky dostupné liečebné metódy hradené z verejného zdravotného poistenia. Zdravotných diagnóz je veľa a na všetky verejné zdroje nestačia. Preto sú tu Bojovníci za zdravie, aby vám pomohli. Za posledných desať rokov sme poskytli pomoc pri úhrade zdravotníckych zákrokov v celkovej výške viac ako 1,7 milióna eur. Poistenci Dôvery, ktorí trpia akýmkoľvek zdravotným problémom, môžu dvakrát do roka požiadať o preplatenie čohokoľvek, čo zlepší pacientov zdravotný stav, či už je to rehabilitácia, operácia, terapia, nákup lieku alebo zdravotnej pomôcky, ktorá sa zo zdravotného poistenia nehradí alebo hradí len čiastočne.

Liečebné pobyty

Na príjemné chvíle relaxu za lepšiu cenu si v Dôvere môžete uplatniť benefit lacnejšie kúpele. Ak spadáte do kategórie A (vážne diagnózy) pobyt v kúpeľoch môžete absolvovať bezplatne. Ak patríte do kategórie B (menej vážne diagnózy), pobyt vám čiastočne preplatíme a to až do výšky 13%. Navyše, na pobyty v Zlatých kúpeľoch Turčianske teplice je možné využiť zľavu vo výške 20%.

Dôvera za hranicami

Keďže o zdravie sa treba starať aj na dovolenke a výletoch, ponúkame vám zľavy až 30% na cestovné poistenie od poisťovne Generali. Jedná sa o zľavu na cestovné poistenie a poistenie do hôr.

Rovnako môžete využiť aj zľavu 10 % na medzinárodné poistenie od švajčiarskej spoločnosti Insoom. Medzinárodné zdravotné poistenie umožňuje slobodne si zvoliť lekára a nemocnicu nielen v prípade núdze, ale aj pri volenej lekárskej starostlivosti.


Zoznam všetkých benefitov, ktoré Dôvera ponúka svojim poistencom nájdete

na tejto webovej stránke