Vďaka Dôvere bude Nemocnica Bory dostupná pre pacientov z každého kúta Slovenska

Dôvera reaguje na enormný záujem o Nemocnicu Bory. Nemocnica Bory je najväčšia súkromná investícia do zdravotníctva v histórii Slovenska. O jej existencii vedia v každej slovenskej dedine od západu až po východ krajiny. Fotky z jej otvorenia obehli celé Slovensko. Každý tak mal možnosť vidieť, ako vyzerá moderná nemocnica, a porovnať to so štandardom, na ktorý bol zvyknutý.

„Vieme, že o hospitalizáciu v Nemocnici Bory je enormný záujem. S takýmto fenoménom sme sa doteraz nestretli. Nemocnica tu nie je len pre poistencov z najbližšieho okolia, ale pre všetkých na Slovensku. Aby sme práve tým, ktorí sú zo vzdialenejších kútov krajiny, zlepšili prístup k zdravotnej starostlivosti v Nemocnici Bory, prinášame nový benefit. Zabezpečíme im bezplatnú dopravu na plánovanú hospitalizáciu do nemocnice aj odvoz domov,“ oznámil Martin Kultan, generálny riaditeľ zdravotnej poisťovne Dôvera.

„V Nemocnici Bory poskytujeme zdravotnú starostlivosť bez rozdielov všetkým pacientom, ktorí ju potrebujú. Chceme, aby v našej nemocnici dostali okrem špičkovej zdravotnej starostlivosť aj komfort, ktorý im hospitalizáciu spríjemní. Doprava pacientov do Nemocnice Bory umožní ľuďom z celého Slovenska bezproblémový príchod do nemocnice a odchod z nej. Sme nemocnica pre horných 5,5 milióna a práve takéto benefity robia našu nemocnicu dostupnejšou aj pre tých zo vzdialenejších regiónov. Sme otvorení iniciatívam všetkých poisťovní, ktoré pre našich pacientov prinášajú rôzne benefity pre uľahčenie ich pobytu v našej nemocnici,“ dodal generálny riaditeľ Nemocnice Bory Ľuboš Lopatka.

M. Kultan vysvetlil, že stačí, aby bol pacient poistencom Dôvery, nemal dlh na zdravotnom poistení a bol objednaný na hospitalizáciu v Nemocnici Bory. Benefit si môže uplatniť prostredníctvom webovej stránky poisťovne, mobilnej aplikácie alebo elektronickej pobočky. Po overení, že pacient je poistencom Dôvery a nemá dlh na zdravotnom poistení, vyplní kontaktný formulár na webovej stránke nemocnice. Systém ho tam automaticky presmeruje. Do 24 hodín od odoslania formulára bude poistenca kontaktovať call centrum Nemocnice Bory, aby si s ním dohodlo ďalšie detaily.

Poistenci zdravotnej poisťovne Dôvera už takmer pol roka využívajú zdravotnú starostlivosť v Nemocnici Bory v Bratislave. Vďaka zmluvnému vzťahu medzi nemocnicou a poisťovňou im na všetky výkony, ktoré nemocnica poskytuje, stačí len preukaz poistenca. Neplatia žiadne poplatky: ani za registráciu, ani za vyšetrenie, ani za hospitalizáciu či operáciu.

Začítajte sa do našich Dobrých správ a zistite, ako zlepšujeme slovenské zdravotníctvo.