Predstavujeme vám oddelenie anestéziológie a multiodborovej intenzívnej medicíny

24. februára 2023

Akčnosť, kritické myslenie, rozhodnosť, pripravenosť na okamžitú intervenciu u pacienta. Tieto vlastnosti sú veľmi dôležité pre prácu na oddelení intenzívnej medicíny.

Špičkovo vybavené lôžka

Oddelenie anestéziológie a multiodborovej intenzívnej medicíny, ktoré možno poznáte aj ako pracovisko ložkové ARO.

Pracovisko bude zabezpečovať intenzívnu starostlivosť pre všetky klinické programy Nemocnice Bory. Oddelenie disponuje 24 špičkovo vybavenými lôžkami v samostatných oddelených izbách. Takto zabezpečíme pacientovi väčší komfort a intimitu a znížime šírenie nozokomiálnych (nemocničných) nákaz. Nemocnica by tak zvládla aj epidémiu.

Z nich bude osem izolačných, určených pre pacientov s vysokovirulentnou respiračnou nákazou alebo onkologických pacientov s oslabenou imunitou. Štyri z nich budú dokonca disponovať vzduchovou clonou v predsieni, tzv. Air-Lockom. Takto zabránime úniku vzduchu z izby infekčného pacienta do chodby nemocnice a bezpečne ho tak izolujeme od ostatných pacientov i personálu.

Rodinný príslušník či včasná rehabilitácia

K zdraviu pacienta bude okrem špičkovej medicínskej techniky, odbornej zdravotnej starostlivosti, prispievať aj včasná rehabilitácia pacienta či zahrnutie rodinných príslušníkov do celého liečebného procesu. Rodinný príslušník tak bude môcť pomáhať pacientovi s rehabilitovaním už priamo pri lôžku alebo ako psychická opora počas celého pobytu na intenzivistickom oddelení.

V novom videu vám pracovisko intenzívnej medicíny predstaví Aneta Podracká, špecializovaná anestéziologická sestra pre oddelenia intenzívnej medicíny v Nemocnici Bory.

Začítajte sa do našich Dobrých správ a zistite, ako zlepšujeme slovenské zdravotníctvo.