Predregistrujte sa do Nemocnice Bory!

S výstavbou Nemocnice Bory, ktorá bude najmodernejšou nemocnicou v strednej Európe, sme začali v roku 2017. Dnes už je dokončená na 70%, ukončená je jej hrubá stavba či unikátna 3D fasáda, ktorá nemocnici dodáva futuristický vzhľad. Gro prác sa tak presunulo do interiérov, kde prebiehajú práce v budúcich pacientskych izbách či operačných sálach.

Na otvorenie nemocnice sa však pripravujeme aj mimo staveniska. Aktuálne stále prebieha náborový proces lekárov a sestier, pripravujú sa technológie či informačné systémy, ktoré nám umožnia manažovať procesy v nemocnici a ktoré zefektívnia plánovanie výkonov a vyšetrení pacientov.

Predregistrujte sa už dnes

Keďže o zdravotnú starostlivosť v Nemocnici Bory je veľký záujem a jej otvorenie je naplánované už na budúci rok, v nasledujúcich mesiacoch začneme postupne pripravovať aj rozvrhy prvých plánovaných operácií, aby sme sa na príchod pacientov vedeli čo najlepšie pripraviť.

Preto už dnes máte možnosť predregistrovať sa do Nemocnice Bory a získať nielen najnovšie informácie, ale aj množstvo ďalších benefitov. Vďaka vašej predregistrácii budeme o vás vedieť a dokážeme vás tak kontaktovať hneď, ako začneme otvárať prvé ambulancie, uskutočňovať prvé vyšetrenia a vytvárať prvé operačné plány. Zároveň budete medzi prvými, ktorí sa dozvedia o spustení oficiálnej registrácie pacientov do Nemocnice Bory a o spustení online rezervačného systému na operácie či vyšetrenia.

„V Nemocnici Bory plánujeme uskutočniť 35-tisíc hospitalizácií ročne a 350-tisíc ambulantných vyšetrení, čo je pri prepočítaní na jeden deň vysoké číslo. Naša nemocnica ale vyrastá na zelenej lúke a nemá preto vytvorenú klasickú databázu svojich pacientov tak, ako iné, ktoré vznikli pred desiatkami rokov. Ak k nám teda zavíta pacient v prvý deň, musí vyplniť všetky vstupné dáta, čo síce netrvá dlho, ale pri stovkách nových pacientov denne nastáva spomalenie chodu nemocnice. Nechceme nič podceniť a preto už vyše roka pred otvorením prichádzame s možnosťou veľmi jednoduchej predregistrácie pre našich pacientov, vďaka ktorej o sebe vzájomne budeme vedieť a všetko potrebné dokážeme vybaviť jednoduchšie a rýchlejšie. Zároveň je vďaka tomu nemocnica schopná okamžite po otvorení začať pomáhať slovenskému zdravotníctvu a dobiehať straty v oblasti plánovaných výkonov, ktoré pandémia COVID-19 zatlačila do úzadia,“ vysvetľuje medicínsky riaditeľ Nemocnice Bory Róbert Hill.

Chod Nemocnice Bory sa bude rozbiehať postupne 

„V okamihu, keď dostaneme povolenie na prevádzku nemocnice, približne mesiac pred otvorením, budeme vedieť predregistrovaných pacientov osloviť znova, aby doplnili svoje údaje týkajúce sa ich zdravotného stavu. Následne si môžu rezervovať prvé termíny na vyšetrenie a naša vzájomná komunikácia už teda bude veľmi rýchla. Budeme radi, ak pacienti začnú čím skôr využívať unikátne technológie, ktoré v nemocnici máme a uľahčíme im tým dochádzanie za vyšetreniami do zahraničia,“ doplnil Hill.

Aj keď je otvorenie nemocnice naplánované na prvý kvartál roka 2023, samotná Nemocnica Bory bude spustená postupne vo viacerých etapách. Pacienti, ktorí majú záujem o ambulantné vyšetrenie v najmodernejšej nemocnici na Slovensku, ju budú môcť navštíviť ako prví, keďže ambulantná časť bude otvorená už od začiatku.

Počas deviatich mesiacov budeme postupne otvárať aj ďalšie oddelenia. Po ambulantnej a rádiodiagnostickej časti ako je vyšetrenie RTG, CT alebo MR, bude v krátkom čase nasledovať spustenie jednodňovej chirurgie. Lôžkovú časť budeme zapájať postupne, spoločne s oddelením anestéziológie a intenzívnej medicíny.

Ku koncu deviatich mesiacov bude nasledovať posledná fáza – spustenie urgentného príjmu a pracoviska dialýzy.  Dovtedy budeme v Nemocnici Bory pracovať prevažne v režime plánovaných výkonov. Urgentné pracovisko novej generácie otvoríme až vtedy, keď budeme mať stopercentnú istotu, že nemocnica je funkčne vyladená.

Nemocnica pre všetkých

Hoci bude Nemocnica Bory poskytovať zdravotnú starostlivosť na európskej úrovni a budeme v nej používať najmodernejšie technológie a liečebné postupy, pacientom postačí len kartička poistenca. Za žiaden výkon, špeciálne vyšetrenie či ubytovanie v jednolôžkovej izbe si pacienti nebudú musieť doplácať. Zdravotná starostlivosť v Nemocnici Bory bude dostupná úplne bezplatne a bude plne hradená z verejného zdravotného poistenia.

 

Viac o predregistrácii sa dozviete v podcaste s medicínskym riaditeľom Nemocnice Bory – Róbertom Hillom


Začítajte sa do našich Dobrých správ a zistite, ako zlepšujeme slovenské zdravotníctvo.