Penta Podcast: Najväčšia výzva na výstavbe Nemocnice Bory? Ako do jednej budovy dostať nákupné centrum, výrobnú halu a hotel

29. septembra 2021

Výstavba nemocnice patrí medzi najkomplikovanejšie civilné stavby vôbec, s výnimkou jadrovej elektrárne. Urobiť rozhodnutie postaviť veľkú koncovú nemocnicu pre našu nemocničnú sieť Svet zdravia nebolo jednoduché, no bola to zároveň obrovská výzva.

Penta v rámci svojej dlhoročnej stratégie zlepšovať slovenské zdravotníctvo toto rozhodnutie nakoniec urobila a  koncom roka 2018 začala s výstavbou Nemocnice novej generácie Bory – vôbec prvou koncovou nemocnicou svojho druhu postavenou na Slovensku po viac ako 20-tich rokoch.

O projekte novej nemocnice sme sa tentokrát rozprávali s našim kolegom zo siete nemocníc a polikliník Svet zdravia & ProCare, senior projektovým manažérom Vladimírom Kumičákom, ktorý patrí medzi veľmi malú skupinku ľudí, ktorí o sebe môžu povedať, že sa podieľali na výstavbe dokonca dvoch nových nemocníc. Vladko nadobudol skúsenosti najskôr na projekte nemocnice v Michalovciach a aktuálne sa podieľa na projekte najmodernejšej nemocnice na Slovensku.

V podcaste sa dozviete, okrem iného, aj to, ako napreduje výstavba, ako vôbec projekt nemocnice vznikol, čo je to crash room, lapač sadry, koľko kusov nábytku sa v nemocnici bude nachádzať, ako bude nemocnica pripravená na pandémiu, prečo bude v nemocnici len 8 výťahov, či prečo by bolo ideálne, ak by mala nemocnica tvar gule.

Vypočuť na Spotify

Vypočuť na Apple Podcast 

Začítajte sa do našich Dobrých správ a zistite, ako zlepšujeme slovenské zdravotníctvo.