Vstúpili sme do segmentu sociálnych služieb

Spoločnosť Penta Hospitals CZ získala väčšinový podiel v skupine Alzheimer Home, ktorá sa radí k popredným prevádzkovateľom špecializovaných zariadení v starostlivosti o pacientov s Alzheimerovou chorobou a inými typmi demencie.

Získava tak tri špičkové zariadenia s celkovou kapacitou 220 lôžok. Špecifikom registrovaného poskytovateľa sociálnych služieb Alzheimer Home je ucelené prepojenie zdravotných a sociálnych služieb pod jednou strechou.

Pre Penta Hospitals CZ, ktorá v Českej republike prevádzkuje päť nemocníc a ďalšie zdravotnícke zariadenia, ide o významný posun do segmentu sociálnych služieb. „Počet pacientov s Alzheimerovou chorobou a ďalšími formami degeneratívnych ochorení stále rastie a vzhľadom na demografický vývoj bude, bohužiaľ, tento trend pokračovať. Alzheimer Home sú moderné zariadenia s rodinným zázemím a profesionálnym ošetrovateľským tímom. Chceme nadviazať na doterajšiu skvelú prácu a poskytovať pacientom kvalitnú a komplexnú starostlivosť,“ hovorí riaditeľka Penta Hospitals CZ Mgr. Barbora Vaculíková.

Alzheimer Home si zachová existujúci profesionálny management, ktorý spoločnosť riadil doteraz. Spoločnosť bude čerpať zo synergií s ostatnými zdravotníckymi zariadeniami skupiny Penta Hospitals CZ aj zo spolupráce so sieťou lekární Dr. Max.

“Vstup skupiny Penta prispeje Alzheimer Home k ďalšiemu rozvoju a posilneniu jeho pozície významného hráča v oblasti sociálnych služieb. Už teraz predstavujeme popredného poskytovateľa v Prahe, spojenie s tak silným investorom nám však pomôže k ďalšej expanzii na celorepublikovej úrovni, a predovšetkým povedie k ďalšiemu rozvoju služieb pre našich klientov,” dodáva zakladateľ a spoluvlastník Alzheimer Home MUDr. Boris Šťastný.

Alzheimer Home v súčasnosti prevádzkuje domovy sociálnych služieb v Prahe 4 – Kunraticích, v Prahe 8 – Libni a stredočeských Pyšelích. Behom niekoľkých mesiacov pribudnú ďalšie dve zbrusu nové zaradenia v Prahe 22 – Pitkovicích a Prahe 12 – Modřanech. Do konca tohto roku tak dosiahne kapacita ústavu až 420 lôžok.

Penta Hospitals CZ patrí do skupiny Penta Investments. Prevádzkuje alebo vlastní nemocnice vo Vrchlabí, Sokolově, Ostrově, Sušici, Psychiatrickou nemocnici v Písku a niekoľko ambulantných zariadení.