47 nových lekární Dr.Max

Dr.Max Holding SK a.s., ako prevádzkovateľ siete lekární Dr.Max na Slovensku, uzavrel obchodnú dohodu so spoločnosťou UNIPHARMA – 1. slovenská lekárnická akciová spoločnosť o kúpe 47 lekární Apotheke Slovakia. Celá transakcia ešte podlieha súhlasu Protimonopolného úradu SR. Komplexné uzatvorenie obchodu a prevzatie siete lekární Apotheke pod značku Dr.Max sa predpokladá v priebehu nasledujúceho roka 2023.

Dr.Max je jednotka na slovenskom lekárenskom trhu. S viac ako 2 400 zamestnancami patrí medzi najväčších zamestnávateľov vo svojom segmente. Spoločnosť kladie veľký dôraz na odborný rast zamestnancov, férové ceny, prepracovaný vernostný program, kvalitu výrobkov privátnej značky, dynamicky sa rozvíjajúci e-shop a odvahu k inováciám.

„Rovnako ako pri všetkých obchodných výzvach, aj tentoraz myslíme na to, že budeme bližšie k našim pacientom a zákazníkom. Dlhodobým cieľom lekární Dr.Max je prinášať pridanú hodnotu v poskytovaní odbornej lekárenskej starostlivosti a zvyšovanie prevencie u širokej verejnosti. Príkladom sú špecializované odborné kampane, realizované kontinuálne už od roku 2015, ale aj zavedenie a výkon preventívnych vyšetrení realizovaných prostredníctvom diagnostických zariadení priamo v priestoroch lekární. Zásadne investujeme aj do automatizácie a digitalizácie, čoho výsledkom je, že naši farmaceuti a farmaceutickí laboranti majú viac času na starostlivosť a poradenstvo o pacientov a zákazníkov,“ hovorí Ing. Jan Žák, CEO lekární Dr.Max na Slovensku.

„Akvizícia predstavuje strategicky významné partnerstvo medzi lídrom trhu v oblasti sieťových lekární a najväčším slovenským distribútorom liekov. Veríme, že spolupráca prispeje k výraznejším inováciám vo farmácii, rastu oboch obchodných partnerov, ale zároveň vieme, že tento krok bude prínosom aj pre zamestnancov,“ dodáva Mgr. Milan Vrúbel, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ spoločnosti UNIPHARMA – 1. slovenská lekárnická akciová spoločnosť.

Spoločnosť Dr.Max Holding SK a.s. prevezme prevádzku 47 lekární Aphoteke až po schválení Protimonopolným úradom SR. Výšku transakcie sa obidve strany rozhodli nezverejňovať.

Na Slovensku dnes pôsobí cez 2 000 verejných lekární. Dr.Max prevádzkuje aktuálne 350 lekární po celom Slovensku.

Začítajte sa do našich Dobrých správ a zistite, ako zlepšujeme slovenské zdravotníctvo.