V Železničnej nemocnici v Košiciach sa kompletne vynovilo 590 miest na sedenie

Sieť regionálnych nemocníc Svet zdravia spoločne so zdravotnou poisťovňou Dôvera zrealizovali generálnu výmenu lavičiek už aj v Železničnej nemocnici v Košiciach. V minulosti v 14 nemocniciach siete pribudlo 1700 lavičiek s 5800 pohodlnými miestami na sedenie.

Projekt nových lavičiek vznikol na základe iniciatívy Pekná nemocnica. V rámci nej mali všetci zamestnanci siete možnosť navrhnúť zlepšenia, ako by bolo možné skrášliť a zútulniť priestory nemocníc Svet zdravia. Práve lavičky patria k najkritizovanejším v slovenských nemocniciach. Často sú zničené a pôsobia odpudivo. Ich počet je navyše nedostatočný a pacienti pri čakaní nemajú zabezpečené dostatočné pohodlie. Prebiehajúca generálna výmena všetkých lavičiek prináša nový štandard v čakárňach aj v Železničnej nemocnici. Nové lavičky sa vyznačujú dobrou ergonómiou sedadiel, odolnosťou a jednoduchou hygienickou údržbou.

Pacienti Železničnej nemocnice sa môžu tešiť na 215 lavičiek so 590 miestami na sedenie.

„V nemocnici sa snažíme organizovať zdravotnú starostlivosť tak, aby pacienti museli na ňu čakať čo najmenej. Som však rada, že sa nám podarilo zjednotiť štandard sedenia v celej budove a že okrem zvýšeného pohodlia pre pacientov sa stala naša nemocnica ešte krajšou,“ vysvetlila Mária Grüllingová, riaditeľka Železničnej nemocnice Svet zdravia v Košiciach.

„Zdĺhavému sedeniu a čakaniu pred vyšetrením v ambulancii sa často nevyhneme. To, v akých podmienkach tento čas trávime, dokáže ovplyvniť našu náladu ako aj celkový dojem zo služieb nemocnice. Pacienti si zaslúžia istú úroveň komfortu. Dôvera preto od roku 2012 zabezpečila takmer 8 000 nových a pohodlných miest na sedenie v slovenských nemocniciach a v poliklinikách,“ uviedol Martin Kultan, generálny riaditeľ zdravotnej poisťovne Dôvera.

Začítajte sa do našich Dobrých správ a zistite, ako zlepšujeme slovenské zdravotníctvo.