Koniec behania po lekárňach: Svoj liek na predpis si nájdete a rezervujete cez aplikáciu v mobile

Takmer 55-tisíc poistencov Dôvery malo v každom mesiaci minulého roka predpísaný aspoň jeden liek. Dočkali sa však vianočného darčeka, ktorý im ušetrí kilometre a hodiny strávené obchádzaním lekární.

Poistenci najväčšej súkromnej zdravotnej poisťovne si totiž svoje predpísané lieky nájdu a rezervujú v konkrétnej lekárni priamo z mobilnej aplikácie Dôvera. Dostanú sa tak k lieku rýchlejšie, bez stresu a vďaka rezervácii sa nemusia báť, že im niekto vezme posledný kus.

Overiť dostupnosť liekov a rezervovať si ich môžu v ktorejkoľvek z viac ako 400 lekární Dr. Max po celom Slovensku. Teda aj medzi sviatkami mimo domu sa pacienti dozvedia, kde hľadať liek, ktorý sa im práve minul.

„Na rozbehnutie služby sme si vybrali lekárne Dr. Max, lebo ich je na Slovensku najviac a zároveň už mali svoj vlastný rezervačný systém. Už dnes ale rokujeme s ďalšími veľkými lekárenskými reťazcami, aby sme našu službu rozšírili a sprístupnili čo najväčšiemu počtu poistencov po celom Slovensku,“ vysvetlil generálny riaditeľ Dôvery Martin Kultan.

Vďaka rezervácii lieky na pacienta v lekárni počkajú 48 hodín, maximálne však do doby platnosti receptu. Rezervácia je nezáväzná. To znamená, že si liek môže vyzdvihnúť v ľubovoľnej lekárni, nie iba tam, kde si ho rezervoval. Pacient nemusí vypisovať svoje osobné ani kontaktné údaje, všetko má predvyplnené a rezerváciu tak zvládne vyklikať veľmi rýchlo a jednoducho. Následne už len pár minút počká na informáciu, že si môže prísť po liek.

„Cieľom služby rezervácie liekov je uľahčenie prístupu k liečbe a tiež zefektívnenie práce odborného personálu v lekárni. Rozšírenie služby do prostredia mobilnej aplikácie poisťovne Dôvera umožní ešte rýchlejší začiatok liečby, pacientom bude šetriť čas a vďaka širokému pokrytiu lekárňami očakávame aj zlepšenie dostupnosti liekov,“ spresnil Marian Jánoš, generálny riaditeľ spoločnosti Dr.Max.

Rezervovať sa dajú lieky, ktoré sú na lekársky predpis, lekáreň ich má na sklade a lekár na ne vystavil elektronický recept. Daný liek zároveň musí byť registrovaný na Slovensku.
Podrobné informácie o službe nájdu poistenci Dôvery na jej webovej stránke.

Dôvera je prvou zdravotnou poisťovňou, ktorá zaviedla nielen rezerváciu lieku cez mobilnú aplikáciu, ale aj eRecept, ePomôcky, eKúpele a mnohé ďalšie služby elektronického zdravotníctva.