Príbeh lekární Dr.Max

Od svojho vzniku v roku 2006 sa značka Dr.Max snaží byť čo najbližšie k ľuďom a ponúkať im kvalitné lekárenské služby. V posledných piatich rokoch sa vďaka inováciam a vedeniu lekárni podarilo výrazne posunúť lekárenske služby na Slovensku na novú úroveň a priniesť nové moderné technológie a inovácie, ktoré výrazným spôsobom uľahčujú lekárnikom ich prácu a poskytujú zákazníkom široké spektrum nových služieb. Aj vďaka tomu je Dr.Max v súčasnosti lídrom na trhu lekární v Slovenskej republike.

 

Jednou z najvýznamnejších inovácií v oblasti lekárenstva, ktorú Dr.Max priniesla na Slovensko, je robot ROWA. Primárnou úlohou týchto robotov v lekárni je uľahčenie práce farmaceutom pri vydávaní liekov, aby ušetrený čas mohli lekárnici venovať starostlivosti o pacienta. V podstate ide o automatický robotický systém inštalovaný priamo v lekárni, ktorý po pár kliknutiach lekárnikom v počítači, vyhľadá v sklade liek a dopraví ho priamo k expedičnému miestu za tárou. Používaním robota ROWA ušetria lekárnici 2-2,5 hodiny denne, ktoré by venovali hľadaniu liekov a samotný liek sa na táru dostane za 14-18 sekúnd. Aktuálne je v lekárňach Dr.Max inštalovaných sedem takýchto zariadení a v tomto trende plánuje spoločnosť pokračovať aj v najbližších rokoch. V tomto roku by malo v rámci rozvoja pribudnúť ďalších minimálne 12 plnoautomatických robotov.

Dr.Max dosiahol z hľadiska e-commerce aj jeden z najdôležitejších míľnikov posledných rokov. Nové logistické centrum v Senci je ďalšou inováciou, ktorá prináša zákazníkom ešte vyšší komfort a dostupnosť pri nakupovaní. Modernej skladovej technológii, ktorá sa dnes rozkladá na približne 9 000 m2, je umožnené ponúkať viac ako 30 000 položiek v e-shope drmax.sk. Rýchlosť dodania objednávky realizovaná vo vybraných prípadoch je pritom do 24 hodín, a vďaka službe MaxDrive je pre zákazníkov z Bratislavy dostupná dokonca do troch hodín.

V posledných rokoch sa lekárne Dr.Max začali viac zameriavať aj na poskytovanie preventívnych vyšetrení v prostredí lekární. Moderné diagnostické prístroje umiestnené v lekárňach, vedené pod dohľadom odborného personálu, dokážu záujemcom z jednej kvapky krvi stanoviť hodnotu CRP pre rozlíšenie bakteriálnej od vírusovej infekcie, zistiť hladinu protilátok COVID-19, stanovenie hodnoty glykovaného hemoglobínu a iné. Takéto služby sú v lekárňach na Slovensku relatívne nové a lekárne Dr.Max patria medzi prvé, ktoré ich zaviedli.

Budúcnosť segmentu však ako spoločnosť vidíme nielen v liekoch, ale najmä v poskytovaných službách. Potvrdením tejto vízie bola okrem rozšírených preventívnych služieb lekární aj digitalizácia procesov a aplikácia technologických noviniek do dennej prevádzky.

Lekárne Dr.Max sa však nezameriavajú iba na poskytovanie nových a moderných služieb v ich kamenných predajniach, ale snažia sa byť čo najbližšie k svojim všetkým zákazníkom a sprostredkovať im kvalitný servis a poradenstvo v oblasti lekárenstva. Tento prístup sa odráža aj v ich vernostnom programe Dr.Max CLUB, v ktorom evidujú viac ako milión aktívnych užívateľov. Pre zákazníkov, ktorí si cenili svoj čas a pohodlie zaviedla sieť lekárni Dr.Max aj inovatívny koncept Dr.Max boxov. Tie umožňujú rýchle, pohodlné a hlavne nonstop vyzdvihnutie liekov prostredníctvom online nákupov.

Okrem toho je Dr.Max zamestnávateľom pre viac ako 2 300 ľudí a do rozvoja svojich zamestnancov dlhodobo investuje. Podľa štúdie poradenskej spoločnosti KPMG tak patrí medzi TOP 10 najobľúbenejších značiek na slovenskom trhu.

Viac sa dozviete aj v našom Penta Podcaste, ktorého hosťom bol CEO Českého Dr.Maxa, v minulosti CEO slovenského Maxa – Jan Žák.