Nemocnica Svet zdravia Svidník sa stala druhou najlepšou všeobecnou nemocnicou

Nemocnica Svet zdravia Svidník sa stala na základe hodnotenia pacientov druhou najlepšou nemocnicou na Slovensku v kategórii všeobecných nemocníc.

Vyplýva to z prieskumu, ktorý realizovala zdravotná poisťovňa Dôvera. Jej dotazník vyplnilo takmer 6500 pacientov, ktorí sa v minulom roku liečili v niektorej zo slovenských nemocníc.

„V prvom rade by som sa chcel poďakovať svojmu tímu – od námestníkov, cez primárov až po všetkých zdravotníckych a nezdravotníckych pracovníkov, ktorí robia svoju prácu s nadšením a odhodlaním. Sú ochotní tu byť stále, často bez dostatočného oddychu, pre svojich pacientov a robia pre nich napriek vyčerpaniu v tejto náročnej dobe pandémie skutočne maximum,“ reagoval riaditeľ Nemocnice Svet zdravia Svidník Slavko Rodák.

„Veľmi si vážime hodnotenie našich pacientov. Je to pre nás jednak potešujúce, ale zároveň i zaväzujúce. Ukazuje, že to, ako veci robíme, je správne a takto v našej práci chceme pokračovať aj naďalej. Zároveň je to pre nás výzva dosiahnuť o rok ešte o ten jeden stupienok lepšie hodnotenie,“ doplnil riaditeľ. Svidnícku nemocnicu predbehla Nemocnica Košice-Šaca.

Dotazníky pozostávali z dvanástich otázok (pri rodičoch hospitalizovaných detí išlo o šesť otázok). Pacienti hodnotili prístup personálu, subjektívny pocit zlepšenia zdravia po prepustení s odstupom času či kvalitu ubytovania.