Nemocnica Svet zdravia Rimavská Sobota si dnes prevzala pľúcny ventilátor

Maďarská vláda darovala na pomoc zahraničnej maďarskej komunite a nemocniciam na južnom Slovensku 17 dýchacích prístrojov.

Dar prijali zástupcovia občianskeho združenia (OZ) Kukkonia v pondelok v Dunajskej Strede, kam poputuje prvých šesť z nich. Ostatné prístroje bude združenie distribuovať medzi jednotlivé nemocnice v súlade s darcovskou zmluvou. Ako združenie priblížilo, ďalších 11 dýchacích zariadení bude smerovať do nemocníc v Leviciach, Komárne, Nových Zámkoch, Rimavskej Sobote či Rožňave . Tiež do nemocníc v Michalovciach, Lučenci, Kráľovskom Chlmci, Revúcej, Trebišove a Veľkom Krtíši.

Pľúcny ventilátor značky Celitron dnes prevzalo spolu s vedením nemocnice aj vedenie oddelenia anesteziológie a intenzívnej medicíny na ktoré bude prístroj umiestnený. Riaditeľ nemocnice Svet zdravia Rimavská Sobota doc. MUDr. Richard Hrubý, PhD., MBA v mene celej nemocnice vyjadril úprimné poďakovanie za toto gesto.

Veľvyslanec Maďarskej republiky na Slovensku Tibor Pető uviedol, že podobne ako pri predchádzajúcich dodávkach materiálnej pomoci (ochranné pomôcky, rúška), aj tentoraz bola motívom vzájomná národná spolupatričnosť. „Vzhľadom na mimoriadne vážnu epidemiologickú situáciu na Slovenku sa maďarská vláda rozhodla darovať dýchacie prístroje tunajším nemocniciam.