Vakcinácia zvýši bezpečnosť zdravotníkov a dokáže zvrátiť vývoj pandémie COVID-19

V súčasnej situácii, kedy sa v nemocniciach nachádza vysoký počet hospitalizovaných pacientov s ochorením COVID-19, na ktoré dnes neexistuje žiaden liek, je vakcinácia jediným riešením.

Nemocnice Svet zdravia len prednedávnom spustili vakcináciu svojich zdravotníkov a do dnešného dňa sa ich zaočkovalo už niekoľko tisíc. Očkovanie zásadne zvyšuje bezpečnosť zdravotníkov, ktorí dennodenne prichádzajú do kontaktu s infikovanými pacientmi. Ochránia tak nielen seba, ale aj najzraniteľnejšie skupiny pacientov.

Očkovanie patrí medzi najväčšie objavy v histórii medicíny a je najefektívnejším opatrením, ktoré dokáže zabrániť návratu infekčných chorôb. Aby sme dokázali celosvetové šírenie ochorenia COVID-19 úplne zastaviť, je potrebné, aby sa v čo najkratšom možnom čase spustila aj vakcinácia celej populácie.

Po zaočkovaní veľkej časti obyvateľstva máme vysokú šancu, že sa budeme môcť vrátiť k bežnému životu, na aký sme boli zvyknutí pred pandémiou. Nepochybujme preto o jeho význame a dôležitosti.

Pri očkovaní využívame špeciálne striekačky, vďaka ktorým dokážeme minúť úplne celú ampulku a nepremárniť tak ani jednu vakcinačnú dávku

K vakcinácii proti ochoreniu COVID-19 pristupujeme veľmi zodpovedne. Uvedomujeme si, že v súčasnosti je dostupnosť vakcinačných látok veľmi obmedzená a preto je nevyhnutné ich využívať maximálne efektívne s cieľom zaočkovať čo najviac ľudí.

Štandardnou striekačkou je možné z jednej ampulky aplikovať len 5 vakcinačných dávok. Preto sme ešte pred spustením očkovania zaobstarali pre naše Nemocnice Svet zdravia špeciálne striekačky s minimálnym mŕtvym priestorom. To znamená, že v hrotoch ihiel sa zachytáva menšie množstvo vakcinačnej látky, čo nám umožňuje zaočkovať až 6 ľudí a nepremrhať tak žiadnu dávku. Vďaka týmto striekačkám sme boli doteraz schopní zaočkovať o 5 408 ľudí viac.

K dnešnému dňu máme týchto špeciálnych striekačiek dostatok a na obstaraní ďalších intenzívne pracujeme.