83% z vás by sa už dnes dalo ošetriť v Nemocnici Bory

10. septembra 2021

Do Nemocnice novej generácie Bratislava Bory, ktorej otvorenie je naplánované na rok 2023, by už dnes za ošetrením alebo výkonom zavítalo až 83 percent opýtaných. Vyplýva to z prieskumu, ktorý na reprezentatívnej vzorke 400 ľudí na jar pomocou online dotazníkov realizovala pre sieť nemocníc Svet zdravia prieskumná agentúra Kantar.

Napriek tomu, že otvorenie nemocnice chystáme až o necelé dva roky, už dnes vidíme, že o ňu prejavuje veľký záujem nielen zdravotnícky personál, ale aj verejnosť. Z prieskumu vyplynulo, že ľudia, ktorí Nemocnicu Bory poznajú, sú už dnes v drvivej väčšine ochotní nechať sa v nej ošetriť.

Agentúra respondentom položila otázku: „Keď bude nemocnica postavená, išli by ste do tejto nemocnice na vyšetrenie alebo na nejaký zákrok?“  Kladne na otázku agentúry odpovedalo až 83 percent opýtaných, pričom 34 percent odpovedalo „určite áno“ a 49 percent „skôr áno“.

„Nemocnica Bory sumarizuje všetko dobré, čo sme sa za roky pôsobenia v zdravotníctve na Slovensku i v zahraničí naučili a verím, že bude taká, ako si ju pacienti a personál predstavujú. Som tiež presvedčený, že nová nemocnica na Boroch bude vysoko atraktívna pre všetky zdravotné poisťovne z pohľadu kvality a efektívnosti zdravotnej starostlivosti, čím naplníme svoj záväzok poskytovať v nemocnici bezplatnú zdravotnú starostlivosť pre všetkých pacientov. Výsledok prieskumu je pre nás povzbudením, že našu prácu robíme dobre. Urobíme všetko preto, aby sme nesklamali očakávania, pripravili nemocnicu čo najkvalitnejšie a otvorili ju čo najskôr,“ uviedol Martin Hrežo, generálny riaditeľ Penta Hospitals International, ktorej súčasťou je sieť ProCare a Svet zdravia.

Otvorenie Nemocnice Bory je naplánované na rok 2023. Plánovaná i akútna zdravotná starostlivosť bude plne hradená z verejného zdravotného poistenia.