Za nového generálneho riaditeľa Penta Hospitals International bol vymenovaný Peter Lednický

S účinnosťou od 1. októbra 2022 sa Peter Lednický ujme funkcie nového generálneho riaditeľa medzinárodného holdingu Penta Hospitals International (PHI). V ďalších rokoch bude jeho poslaním pokračovať v dynamickom raste a implementácii dlhodobej stratégie skupiny, ktorej hlavnými piliermi sú bezpodmienečná orientácia na potreby a spokojnosť pacienta, získanie preferovanej pozície zamestnávateľa a ďalšie smerovanie k integrácii a prevádzkovej dokonalosti celého reťazca nemocníc a polikliník.

Peter Lednický prichádza z predchádzajúceho postu generálneho riaditeľa spoločnosti Unilabs Slovensko. Pred dvadsiatimi piatimi rokmi stál pri založení spoločnosti Alphamedical, ktorá sa pod jeho vedením postupne stala najväčšou sieťou laboratórií v strednej a východnej Európe a v roku 2017 sa stala súčasťou medzinárodného reťazca Unilabs s centrálou a sídlom vo Švajčiarsku. Táto inovatívna spoločnosť zaoberajúca sa laboratórnou technikou vyrástla v skupine Penta. Peter Lednický sa tak po rokoch strávených v medzinárodnom prostredí vracia do portfólia zdravotníckych projektov, teda do oblasti, kde v minulosti začínal.

Peter Lednický sa chystá na poste generálneho riaditeľa PHI nahradiť Martina Hreža, ktorý svoje pôsobenie na čele spoločnosti ukončil koncom augusta.

O Penta Hospitals International

Penta Hospitals International je najväčší medzinárodný reťazec nemocníc a polikliník v strednej a východnej Európe. Reťazec zahŕňa 34 nemocníc a 31 polikliník, ako aj 26 zariadení pre dlhodobo chorých pacientov v Česku, Poľsku a na Slovensku. V súčasnosti je pod značkou PHI vo fáze dokončenia koncová nemocnica novej generácie na bratislavských Boroch. Najväčšia súkromná investícia v slovenskom zdravotníctve dosiahla hodnotu 240 miliónov eur. Počet zamestnancov PHI presahuje 13 tisíc.

Začítajte sa do našich Dobrých správ a zistite, ako zlepšujeme slovenské zdravotníctvo.