Vypočujte si podcast s Ľubošom Lopatkom

Ľuboš Lopatka je generálnym riaditeľom Nemocnice Bory. V rámci skupiny Penta už pracoval aj v minulosti ako riaditeľ siete nemocníc Svet zdravia. Po niekoľkoročnej pauze sa do zdravotníctva vrátil, aby mohol stáť pri otvorení najmodernejšej nemocnice na Slovensku.

V podcaste sme sa s Ľubošom rozprávali nielen o Nemocnici Bory, ale aj o stave slovenského zdravotníctva, jeho politizácii, o najčastejších mýtoch, ktoré sa viažu k súkromníkom v zdravotníctve; či o zisku v zdravotníctve, ktorý je dôležitým predpokladom pre zvyšovanie kvality zdravotnej starostlivosti.

“Zdravotníctvo na Slovensku má personálny problém už dlhodobo. Nie je to spôsobené výstavbou Nemocnice Bory, ale dlhodobým neriešením problémov, devastáciou nemocníc a stratou atraktivity zdravotníctva ako kariérnej voľby,” vysvetľuje generálny riaditeľ Nemocnice Bory Ľuboš Lopatka.

Čo sa bude diať po otvorení Nemocnice Bory v marci 2023? Ako budeme nemocnicu rozbiehať a ktoré oddelenia otvoríme ako prvé? Koľko lekárov a sestier v nej bude pracovať a bude ich dostatok? Dostanú sa do novej nemocnice aj poistenci štátnej zdravotnej poisťovne?

Aj to sa dozviete v našom Penta Podcaste.

Začítajte sa do našich Dobrých správ a zistite, ako zlepšujeme slovenské zdravotníctvo.