ViaPharma investuje do automatizácie a digitalizácie

ViaPharma SK pokračuje v strategickom rozvoji. Náš veľkodistribútor liekov a zdravotníckych pomôcok prechádza transformáciou. Do nového košického skladu v priemyselnom parku Panattoni Park v Košiciach zaviedol viacero inovatívnych prvkov a zvýšil podiel automatizácie.

Spoločnosť ViaPharma SK chce byť pre svojich zákazníkov garantom kvality a zodpovednosti, prinášať kvalitnejšie a modernejšie služby spolu s rozširovaním ponúkaného portfólia. Aj to je dôvod investície do rozvoja skladovacích kapacít, ktoré spoločnosti prinieslo predovšetkým presťahovanie skladu do modernej priemyselnej haly – komplexu Panattoni Park Košice Airport. Po plnej integrácii systémov, ktorá bola sfinalizovaná v poslednom kvartáli roka 2023, je spoločnosť pripravená zlepšovať servis level i zvyšovať frekvenciu dodávok. A to predovšetkým do vlastnej siete lekární Dr. Max na Slovensku, ktorých je aktuálne viac ako 400, ale aj ďalších zákazníkov pôsobiacich v oblasti zdravotnej starostlivosti.

Jednopodlažný sklad sa radí medzi energeticky úsporné a udržateľné budovy, pričom disponuje certifikátom BREEAM. Pri udeľovaní certifikátu sa posudzuje 10 rôznych kategórií na objektoch, od energie až po interiér. „Sklad spoločnosti ViaPharma v Košiciach je ďalší zásadný míľnik v rozvoji našich logistických a skladovacích kapacít. Vďaka investícii viac ako 5 miliónov € do najmodernejšej haly a predovšetkým do technológií, sme opäť ďalej na našej ceste zvyšovať podiel distribučnej spoločnosti ViaPharma na slovenskom trhu,“ uviedol Marián Jánoš, predseda predstavenstva Dr.Max Holding SK, materskej spoločnosti ViaPharma SK.

Automatizácia procesov a inovácie

Použité technológie, ktorých hlavným cieľom je zvýšenie automatizácie, prinášajú rad výhod, akými sú zvýšenie presnosti spracovania objednávok, nový spôsob vychystávania tovaru cez skenery či rýchle a efektívne spracovanie.

„Rozvoj skladových kapacít ViaPharmy a investície do automatizácie procesov realizujeme s dôrazom na maximálne využitie možností modernej logistiky. Základom ich efektívneho využitia sú napríklad aj automatizovaný tok tovarov a digitálna výmena dát, čo nám umožní poskytovať ešte lepšie a rýchlejšie služby. V košickom sklade máme veľmi vyspelú technológiu, ktorej kapacitu chceme každým rokom zvyšovať,“ priblížila Helena Líšková, riaditeľka logistiky ViaPharma SK a Dr. Max Slovensko.