V Košiciach sme zazmluvnili ďalšiu mamografiu, ktorá vyšetrí poistenky Dôvery už do 10 dní

V druhom najväčšom meste Slovenska sa zlepší prístup poisteniek Dôvery k zdravotnej starostlivosti, ktorá je veľmi dôležitá z hľadiska včasného záchytu vážnych ochorení.

Novo zazmluvnené mamografické pracovisko sa nachádza na Strojárenskej ulici (Flexstone Slovakia,s.r.o.) a poistenkám Dôvery poskytne vyšetrenie už do 10 dní od objednania.

„Počas druhej vlny pandémie covid-19 bola potlačená preventívna mamografia a preto je nadmieru dôležité, aby sme dobehli zameškané. Novo zazmluvnené moderné pracovisko nám v tejto úlohe veľmi pomôže,“ povedal člen predstavenstva zdravotnej poisťovne Dôvera Marian Faktor, ktorý je zodpovedný za vzťahy s poskytovateľmi zdravotnej starostlivosti.

Ako treba postupovať?

V spolupráci s vybranými mamografickými zariadeniami na celom Slovensku zabezpečujeme pre naše klientky vo veku od 40 do 69 rokov preventívne mamografické vyšetrenie v skrátenej lehote – už do 10 pracovných dní od objednania. Na vyšetrenie je potrebné odporúčanie gynekológa, preto je potrebné, aby ho poistenky najskôr kontaktovali. Objednať sa na mamografické vyšetrenie je možné priamo u zazmluvneného zdravotníckeho zariadenia.

Ďalšie informácie nájdete na tejto stránke.

Začítajte sa do našich Dobrých správ a zistite, ako zlepšujeme slovenské zdravotníctvo.