Taliansky Dr. Max rastie

Sieť lekární Dr.Max, ktorá je na talianskom trhu od roku 2018, kúpila spoločnosť Neo Apotek SpA. Vďaka tomuto kroku sa počet lekární Dr.Max v Taliansku zvyšuje na 210 a upevňuje pozíciu siete na trhu.

130 nových lekární sa nachádza v turistických destináciách a rovnako aj vo veľkých mestách ako Miláno, Benátky, Verona, Bergamo či Turín.

„Akvizíciou Neo Apotek prispievame k výraznému rozvoju našej lekárenskej siete v Taliansku. Naša vízia je jasná: Dr.Max je už teraz lídrom vo viacerých Európskych krajinách a o to isté sa snažíme aj v Taliansku.  Akvizícia predstavuje pre spoločnosť, rovnako ako pre všetkých jej zamestnancov, ktorí sa na nej podieľali, významný míľnik na ceste k nášmu cieľu,“ povedal Leonardo Ferrandino, CEO Dr. Max Group.

Hlavnou prioritou Dr. Maxa bude maximalizovať ponuku tovarov a služieb pre svojich zákazníkov.  Základom pre širšiu ponuku sú najmä odborníci – farmaceuti, pri ktorých je kladený dôraz na ich vzdelávanie a rozvoj. Aj preto bude taliansky Dr. Max pokračovať v investovaní do ich vzdelávania.

Dr. Max v Taliansku sa rozrastá nielen o nové lekárne, ale onedlho vyrastie v meste Telgate aj nový centralizovaný sklad. Jeho rozloha viac ako 14 000 m2 umožní efektívne a spoľahlivé zásobovanie jednotlivých lekární naprieč Talianskom.

Ďalšie investície budú smerovať do dostupnosti služieb a  online obchodu drmax.it, ktorý každý mesiac priláka viac ako 1 milión zákazníkov. Taliansky Dr. Max tiež postupne rozšíri ponuku služieb v lekárňach so zameraním na poskytovanie odborného poradenstva nielen v oblasti zdravia, ale aj dermatológie.

Postupne sa tak aj náš Dr. Max v Taliansku stáva prvou voľbou pre zákazníkov a pacientov, pre ktorých sa stáva miestom, kde nájdu viac, ako iba lieky.