Spoločnosti v skupine Penta sú najatraktívnejšími zamestnávateľmi v zdravotníctve

Víťazom ankety Najatraktívnejší zamestnávateľ 2017, ktorú organizuje spoločnosť Profesia, sa v kategórii Lekárska a zdravotná starostlivosť stala sieť lekární Dr.Max.

Zároveň sa na druhom mieste v rovnakej kategórii umiestnili nemocnice Svet zdravia. Obe spoločnosti patriace do skupiny Penta sú tak podľa verejnosti najatraktívnejšími zamestnávateľmi v slovenskom zdravotníctve.

2018-01-25-naj-zamestnavatel-dr.-max-a-svet-zdravia.jpg

 

Výsledky ankety sú pre nás veľmi potešujúcou spätnou väzbou, keďže meniť zdravotníctvo na Slovensku smerom k efektívnej a kvalitnej zdravotnej starostlivosti, nie je bez motivovaných a spokojných zamestnancov možné,“ hovorí Jozef Mathia, investičný manažér v Penta Investments.

Podľa údajov spoločnosti Profesia, o víťazoch 6. ročníka ankety Najatraktívnejší zamestnávateľ rozhodovalo celkovo 11 713 respondentov, ktorí hlasovali za najatraktívnejšieho zamestnávateľa na slovenskom trhu práce. Najdôležitejšími faktormi pri rozhodovaní boli platové podmienky, silná známa značka a dobré meno spoločnosti. Víťazov vybrali ľudia z celkovo 200 nominovaných spoločností.

Začítajte sa do našich Dobrých správ a zistite, ako zlepšujeme slovenské zdravotníctvo.