Sieť ProCare a Svet zdravia sa od októbra mení na Penta Hospitals

Najväčší súkromný poskytovatel zdravotnej starostlivosti na Slovensku – sieť nemocníc Svet zdravia a polikliník ProCare, mení od prvého októbra názov na Penta Hospitals. V rámci toho sa mení obchodný názov holdingovej spoločnosti Svet zdravia, a.s., na Penta Hospitals SK, a. s. a dopravnej zdravotnej služby na Penta Hospitals DZS, a. s.

Značka ProCare, ktorá reprezentuje sieť polikliník, prechádza vizuálnou zmenou a bude ďalej fungovať ako produktová značka pre ambulatnú zdravotnú starostlivosť. Zmena obchodného mena je súčastou transformácie na jednotnú značku medzinárodnej siete Penta Hospitals International, ktorá okrem Slovenska pôsobí aj v Českej republike a v Poľsku.

„S novou značkou Penta Hospitals sa slovenská verejnosť mohla zoznámiť už pri otvorení novej Nemocnice Bory. Po Českej republike bude v jej mene pôsobiť v sektore zdravotnítva celá sieť regionálnych nemocníc a polikliník na Slovensku a čoskoro aj v Poľsku. Každá z troch krajín mala doteraz svoj vlastný príbeh, nová značka má však reprezentovať budúci spoločný rozvoj v rôznych inovatívnych oblastiach. Našim cieľom je v rámci strednej Eúropy poskytovať pacientom zdravotnú starostlivosť vyznačujúcou sa vysokou kvalitou, bezpečnosťou a nadregionálnou dostuposťou. Súčasne sa snažíme vytvárať pracovné podmienky, ktoré budú atraktívne a zabezpečia odborný rast všetkým 20-tisícom našim zamestnancom,“ vysvetlil Peter Lednický, generálny riaditeľ medzinárodného holdingu Penta Hospitals International.

Na Slovensku aktuálne pôsobí 14 nemocníc Svet zdravia a 11 polikliník ProCare. Spolu s koncovou Nemocnicou Bory zamestnávajú 11-tisíc zamestnancov. „Svet zdravia bol jedenásť rokov symbolom záchrany a postupnej obnovy regionálnych nemocníc. Za ten čas sa podarilo nielen postaviť prvú nemocnicu novej generácie v Michalovciach, ale aj zmodernizovať desiatky pracovísk na európsku úroveň. V tomto úsilí nepoľavujeme a aj po zmene názvu chceme byť lídrom v závádzaní nových inovácií a kvalitatívnych procesov. Značka ProCare je už šestnásť rokov synonymom nadštandardnej ambulantnej starostlivosti. Je silne etablovaná v Bratislave, kde je v prevádzke až šesť polikliník a o mesiac otvárame jednu novú. Pod touto produktovou značkou budeme naďalej rozširovať spektrum ambulantných výkonov a rozvíjať digitálne služby, ktoré zabezpečia desiatkamtisíc osobných aj firemných klientov komfortnú správu svojich zdravotných potrieb v rámci nášho širokého portfólia,“ doplnil Radoslav Čuha, generálny riaditeľ siete Penta Hospitals Slovensko (bývalá sieť ProCare a Svet zdravia).

Sieť Penta Hospitals Slovensko bude mať od 1. októbra 2023 novú internetovú stránku www.pentahospitals.sk.

Začítajte sa do našich Dobrých správ a zistite, ako zlepšujeme slovenské zdravotníctvo.