Sieť polikliník ProCare a nemocníc Svet zdravia bude mať nového generálneho riaditeľa

Sieť polikliník ProCare a sieť nemocníc Svet zdravia bude mať od februára 2018 nového generálneho riaditeľa. Stane sa ním Vladimír Dvorový, ktorý doteraz viedol michalovskú nemocnicu.

Sieť polikliník ProCare a sieť nemocníc Svet zdravia bude mať od februára 2018 nového generálneho riaditeľa. Stane sa ním Vladimír Dvorový, ktorý doteraz viedol michalovskú nemocnicu. Po úspešnej integrácii oboch spoločností súčasný generálny riaditeľ Marek Duban tento rok svoje pôsobenie v zdravotníckom sektore Penta Investments končí.

Naším cieľom je vybudovať modernú organizáciu, ktorá bude atraktívna pre vysokokvalitný zdravotnícky personál, vďaka lepším procesom bude efektívnejšia a pre našich pacientov bezpečnejšia. Toto sú priority, na ktoré sa plánujeme v ďalšom období maximálne sústrediť. Sme presvedčení, že ich splnenie si vyžaduje nového lídra, ktorým sa od februára stane doterajší riaditeľ našej michalovskej nemocnice Vladimír Dvorový. Pod jeho vedením sme v závere minulého roka dokázali v predstihu otvoriť prvú nemocnicu novej generácie na Slovensku,“ zdôraznil Attila Végh, generálny riaditeľ medzinárodného holdingu Penta Hospitals International.

Marek Duban sa ujal postu generálneho riaditeľa ProCare a Svet zdravia začiatkom apríla minulého roka. Jeho hlavnou úlohou bolo naštartovať integráciu oboch spoločností.

Marekovi Dubanovi by som rád poďakoval za skvelú prácu pri vytváraní spoločnej infraštruktúry na ďalší proces spájania našich nemocníc a polikliník. Obzvlášť si zaslúži uznanie za niekoľkoročný prínos pri rozvoji ambulantnej sféry v sieti ProCare,“ doplnil Attila Végh.

Uvedené zmeny sa automaticky dotknú aj vedenia dvoch nemocníc Sveta zdravia. Súčasný post riaditeľa michalovskej nemocnice prevezme po Vladimírovi Dvorovom doterajší riaditeľ galantskej nemocnice Marián Haviernik. V Galante predstaví spoločnosť nového nástupcu už v najbližšom čase.

MUDr. Vladimír Dvorový, MPH (44) vyštudoval na Lekárskej fakulte Univerzity Karlovej v Hradci Králové. Najprv pôsobil v trebišovskej nemocnici ako sekundárny lekár, neskôr ako námestník LPS a od roku 2010 ako riaditeľ nemocnice. V máji 2017 bol poverený vedením Nemocnice Svet zdravia Michalovce. V decembri 2017 úspešne uviedol do prevádzky Nemocnicu novej generácie v Michalovciach. Venuje sa kardiotoxicite protinádorovej liečby a informačným systémom v medicíne. Od februára 2018 sa stane novým generálnym riaditeľom siete polikliník ProCare a siete nemocníc Svet zdravia. Je ženatý a má dve deti.

Penta Hospitals International (PHI) je medzinárodná holdingová spoločnosť, ktorá pokrýva nemocničný sektor spoločnosti Penta Investments na Slovensku, v Česku a v Poľsku. Nemocnice Svet zdravia a polikliniky ProCare sú súčasťou PHI.

Začítajte sa do našich Dobrých správ a zistite, ako zlepšujeme slovenské zdravotníctvo.