Podporili sme už viac ako 1000 bojovníkov

Dôvera ako jediná zdravotná poisťovňa prispieva svojim poistencom aj na liečbu, ktorú si podľa zákona musia hradiť sami.

Vďaka unikátnemu projektu Bojovníci za zdravie sme tým, čo to potrebujú prerozdelili už takmer 1,3 milióna eur. Navyše, tohtoročné jesenné kolo Bojovníkov za zdravie podporila aj Nadácia Penta a bojovníkom prerozdelila sumu v hodnote 50 tisíc eur.

O tom, že zdravie je najcennejšie, čo máme, počúvame neustále. Kým sme zdraví, nezamýšľame sa nad tým. Sú však medzi nami ľudia, ktorí od narodenia zvádzajú neľahký boj s chorobou. Prekonávajú prekážky, ktoré sa zdravým zdajú neprekonateľné. Ale sú aj takí, ktorým sa život zmenil doslova zo dňa na deň. Napriek tomu v sebe našli silu každý deň bojovať za lepší život. 

 

Príspevky pre chorých a hendikepovaných

Týmto ľuďom Dôvera dlhodobo a systematicky pomáha prostredníctvom jedinečného projektu Bojovníci za zdravie. Už viac ako tisícke bojovníkov sme podali pomocnú ruku. Vďaka finančným príspevkom, ktoré od nás získali, je pre nich cesta za lepším zdravím o čosi jednoduchšia. Mnohým poistencom sme pomohli postaviť sa na nohy vďaka absolvovaným rehabilitáciám, skvalitnili život vďaka nadštandardnej terapii či modernej zdravotnej pomôcke.

Príbehy podporených bojovníkov si môžete preítať na tejto stránke.

 

Ďalší podporení dostali finančný príspevok

V jesennom kole programu sme vybrali ďalších 101 poistencov po celom Slovensku. Vyplatíme im spolu viac ako 121-tisíc eur, a tak si môžu uhradiť akúkoľvek nadštandardnú liečbu, o ktorú nás požiadali. Vďaka príspevku väčšina absolvuje finančne náročný rehabilitačný pobyt v niektorom z rehabilitačných pracovísk, zákrok či terapiu doma alebo v zahraničí. Alebo si zakúpia zdravotnícku pomôcku, ktorá im pomôže skvalitniť život s hendikepom či ťažkým ochorením.

Zoznam bojovníkov podporených v jesennom kole nájdete tu.

 

O projekte Bojovníci za zdravie

Unikátny grantový program Bojovníci za zdravie pripravila pre svojich poistencov zdravotná poisťovňa Dôvera. V rámci neho dvakrát ročne finančne podporí svojich poistencov s akýmkoľvek zdravotným problémom, ktorého liečbu nie je možné zo zákona hradiť z verejného zdravotného poistenia. Program pomohol už viac ako tisícke žiadateľov z celého Slovenska, ktorí dokopy získali finančné príspevky vo výške viac ako 1,2 milióna eur. Program bude pokračovať aj v nasledujúcom roku.

Viac o projekte aj o podmienkach podania žiadosti sa dozviete na tejto stránke.