Penta Hospitals CZ preberá Podřípskú nemocnicu s poliklinikou v Roudnici nad Labem

Spoločnosť Penta Hospitals CZ zahájila proces prevzatia Podřípske nemocnice s poliklinikou v Roudnici nad Labem.

Zmluvu o prevzatí celého vlastníckeho podielu od Ing. Jakuba Zavorala schválil Úrad na ochranu hospodárskej súťaže.

Od mája začne Penta Hospitals CZ začleňovať roudnickú nemocnicu do súčasnej siete nemocníc. Integrácia umožní napríklad spoločné nákupy, nastavenie štandardných procesov riadenia s postupným využitím Centra zdieľaných služieb a taktiež spoločný monitoring zvyšovania kvality a bezpečia. Prvou spoločnou úlohou je postupný návrat nemocnice do normálneho režimu a prevádzky ambulancii a lôžkových oddelení vrátane plánovanej operatívy. 

Prevzatie nemocnice prichádza v zložitej dobe, našou úlohou je situáciu spoločne zvládnuť. Od začiatku šírenia vírusu Covid-19 sme v našich nemocniciach boli úspešní v podpore zdravia zamestnancov, zabezpečenia bezpečnej starostlivosti o pacientov a v zásobovaní nemocníc potrebnými pomôckami,“ hovorí generálna riaditeľka Penta Hospitals CZ Mgr. Barbora Vaculíková, MBA.

Dodáva, že „aj napriek náročnej situácii máme veľkú radosť z toto, že sa Podřípska nemocnica stáva súčasťou skupiny Penta Hospitals CZ, a že môžeme začať rozvíjať jej veľký, nadregionálny potenciál.“

Jednateľom Podřípske nemocnice bude aj naďalej skúsený zdravotnícky manažér Mgr. David Soukup, ktorého do funkcie uviedol predchádzajúci vlastník minulý rok na jeseň. „Najväčšou devízou roudnickej nemocnice sú skúsení zamestnanci a kvalita starostlivosti. A to je dnes to najcennejšie, čo môžete mať a na čom sa dá stavať. Spojenie so silnou a stabilnou skupinou vnímame veľmi pozitívne,“ hovorí Mgr. David Soukup, riaditeľ Podřípskej nemocnice s poliklinikou Roudnice nad Labem.

Podřípska nemocnica s poliklinikou prevádzkuje oddelenie ambulantnej a lôžkovej chirurgie, interné oddelenie, gynekologicko-pôrodnícke oddelenie, následnú rehabilitačnú starostlivosť, pohotovosť a viac než desiatku iných, špecializovaných ambulancii.

Nemocnica poskytuje starostlivosť nielen regiónu Roudnice nad Labem a blízkemu okoliu, ale niektoré oddelenia, napríklad moderné pôrodnícke oddelenie, má význam aj pre pražskú aglomeráciu. Penta Hospitals CZ ako nový vlastník plánuje zachovanie súčasného rozsahu starostlivosti či dokonca rozšírenie v niektorých oboroch.