Novorodenecká JIS v Spišskej Novej Vsi pomáha malým bojovníkom

10. septembra 2023

Je našou veľkou výhodou, že jednotka intenzívnej starostlivosti o novorodenca sa nachádza priamo v Nemocnici Svet zdravia Spišská Nová Ves.

Okamžitá pomoc

Novorodencovi so zdravotným problémom je v prípade potreby ihneď po pôrode poskytnutá špecializovaná neonatologická starostlivosť a následne je prekladaný na jednotku intenzívnej starostlivosti, ktorá je situovaná v blízkosti pôrodnice. Bábätko so zdravotným problémom tak nie je zaťažené transportom do inej nemocnice,  navyše mamka má neustále neobmedzený prístup k svojmu bábätku.

Naše oddelenie je oddelením s nadregionálnou pôsobnosťou, okrem patologických novorodencov narodených na našej pôrodnici, zvážame „na seba“ aj patologických novorodencov z pôrodnice Krompachy a tiež preberáme novorodencov narodených vo vysokošpecializovaných perinatologických centrách po stabilizácii ich stavu za účelom ďalšej neonatologickej starostlivosti.

Profesionálny tím

O tieto bábätká sa stará náš špecializovaný tím lekárov a sestier a spolu s kvalitným materiálno- technickým zabezpečením pracoviska pomáhame  malým bojovníkom uzdraviť sa, predčasniatkam pribrať a dorásť.

Začítajte sa do našich Dobrých správ a zistite, ako zlepšujeme slovenské zdravotníctvo.