Nemocnice Svet zdravia za posledný týždeň zvýšili počet covid lôžok na celkový počet 816

Nemocnice Svet zdravia posilnili COVID kapacitu v rámci svojich 13 nemocníc, ktoré sú subjektami hospodárskej mobilizácie a disponujú lôžkovou COVID kapacitou. Tú sa za posledný týždeň podarilo výrazne navýšiť o 114 lôžok.

Za posledný týždeň 13 nemocníc Svet zdravia posilnilo kapacitu pre COVID pacientov o 114 nových lôžok. Dnes dokopy disponuje až 816 lôžkami. V rámci toho sa podarilo navýšiť celkový počet lôžok s umelou pľúcnou ventiláciou na súčasných 57 a 517 s priamym prívodom kyslíka. Najvyšší nárast evidujú nemocnice v Galante a Spišskej Novej Vsi.

Galantská nemocnica od štvrtka minulého týždňa (7.1.2021) poskytuje zdravotnú starostlivosť v červenom režime už iba pre COVID pacientov. K dispozícii má až 132 COVID lôžok, z ktorých bolo dnes doobeda obsadených 92.

Spišskonovoveskej nemocnici sa podarilo vďaka reorganizácii združených oddelení vytvoriť 30 nových lôžok s celkovou kapacitou 96.

Najväčšia nemocnica siete v Michalovciach disponuje 81 COVID lôžkami.

Naša snaha reaguje na zhoršujúcu sa epidemiologickú situáciu v Nitrianskom a Košickom kraji. Výrazný nárast lôžkovej kapacity sa nám na druhej strane podarilo zrealizovať aj vďaka lepšej personálnej situácii, kedy sa množstvo našich zdravotníkov vrátilo z karantény. Verím, že tento stav sa s pomocou spustenej vakcinácie podarí udržať,“ vysvetlil Vladimír Dvorový, generálny riaditeľ siete ProCare a Svet zdravia.

V nemocniciach siete je aktuálne hospitalizovaných 528 pacientov s ochorením COVID-19, z toho 36 v kritickom stave na umelej pľúcnej ventilácii. Tento počet reprezentuje približne 16% podiel na celonárodnej štatistike hospitalizovaných COVID pacientov.

Od stredy minulého týždňa (6.1.2021) Svet zdravia spustil vakcináciu zdravotníkov v 14 svojich nemocniciach. Za prvé tri dni sa zaočkovalo viac ako 2 800 zamestnancov.

Tento týždeň by to malo byť ďalších vyše 5 100. Zvýšený počet sa podarí dosiahnuť aj vďaka efektívnejšiemu využitiu dodanej vakcinačnej látky. Obstarané špeciálne striekačky (s minimálnym mŕtvym priestorom)  umožnia z jednej ampulky aplikovať až 6 vakcinačných dávok (doteraz to bolo 5).

Začítajte sa do našich Dobrých správ a zistite, ako zlepšujeme slovenské zdravotníctvo.