Lieky u Vás doma rýchlejšie

V dnešnej dobe je pre zákazníkov dôležitý komfort nakupovania a rýchlosť doručenia. Našim cieľom je vyhovieť im a preto pracujeme na tom, aby sme boli schopní vybavovať objednávky z e-shopu do 24-hodín,a v prípade väčších miest doručiť ešte v deň objednávky. Aj preto naše lekárne Dr. Max neustále zlepšujú svoje služby ako v kamenných predajniach, tak aj v tej internetovej.

Dr.Max dosiahol z hľadiska e-commerce jeden z najdôležitejších míľnikov posledných rokov. Lekáreň svoj sortiment určený na online predaj presťahovala z pohľadu rozlohy z limitovaného skladu do násobne väčšieho priestoru s dostatočnou kapacitou pre rast.  Nový sklad pri meste Senec je technicky modernejší a aj menej náročný na ľudskú prácu.

Vďaka novému skladu dnes vieme v Dr.Maxovi reagovať na nárast online dopytu, ktorý výrazne stúpol počas pandémie, rýchlejšie a efektívnejšie. Sortiment vieme flexibilnejšie rozširovať a k dispozícii bude pre zákazníkov dostupný ihneď, takže objednávky vieme vybaviť rýchlejšie. Inými slovami, otvorili sme si „logistické dvere“ k zákazníkom.

Sklad s rozlohou 9 000 m2 a 10-metrovou svetlou výškou bol vybudovaný a prispôsobený na mieru tak, aby zabezpečil nielen dostatok skladovacích priestorov, ale aj vysokú efektivitu procesov. Aktuálne je tu naskladnených viac ako 20 000 produktov, no kapacity umožňujú naskladniť postupne až 100 000 produktov. Denná kapacita na spracovanie objednávok bola po prechode do nového skladu navýšená až o 200% a našim dlhodobým cieľom je vybavovať až 10 000 online objednávok denne.

So zavedením nových logistických procesov, modernej skladovej technológie, ale predovšetkým so zmenou našej filozofie z „person to goods“ na „goods to person/picker“  sme schopní ponúknuť zákazníkom ešte vyšší komfort a dostupnosť pri nakupovaní v našej internetovej lekárni a eshope drmax.sk.

 

Viac sa novom sklade, ktorý zásadne skvalitní služby

e-shopu Dr.Max sa dozviete v tomto videu.