Dr.Max pomáha Ukrajine

Sieť lekární Dr.Max pôsobiaca okrem Slovenskej a Českej republiky aj v Poľsku, Rumunsku a Taliansku zorganizovala v súvislosti s vypuknutím agresívneho vojnového konfliktu na Ukrajine viaceré aktivity na pomoc Ukrajine a jej obyvateľom, utekajúcim pred vojnou. Situácia v tejto krajine Európy nie je spoločnosti Dr.Max ľahostajná a preto bude v pomoci kontinuálne pokračovať aj naďalej.

Finančná zbierka

Takmer okamžite po nečakaných správach o začatí vojny na Ukrajine koncom februára 2022 spustil pobočky a centrály Dr.Max zamestnanecké zbierky. Firma samotná  vyslovila prísľub zdvojnásobiť vyzbierané čiastky zamestnancami. Jednotlivé spoločnosti v piatich krajinách si následne vybrali neziskové organizácie, venujúce sa pomoci Ukrajine a Ukrajincom, ktorým vyzbierané financie zaslali.

Slovenský Dr.Max podporil organizáciu Človek v ohrození, financie z českej pobočky boli pripísané na Konto Bariéry a organizácii Magnum. Poľskí, českí, rumunskí a talianski zamestnanci podporili Červený kríž a ďalšie charitatívne organizácie. Zamestnanci lekární Dr.Max spolu s príspevkami samotnej spoločnosti prispeli na pomoc Ukrajine financiami v hodnote 528 tisíc €. Vyzbierané prostriedky už v týchto dňoch pomohli a stále pomáhajú obyvateľom priamo na Ukrajine, rodinám a blízkym zamestnancov lekární z Ukrajiny ale aj vojnovým utečencom v krajinách Európy, ktorí dnes hľadajú bezpečné miesto.

Balíčky zdravotníckeho materiálu

Keďže ukrajinské nemocnice dnes trpia akútnym nedostatkom zdravotníckeho materiálu, Lekárne Dr. Max pripravili balíčky pomoci, ktoré obsahovali balíčky prvej pomoci, obväzy, voľnopredajné lieky, vitamíny, respirátory, detské výživy a dojčenské výživy, doplnky stravy, lekárničky a mnoho ďalšieho. Balíčky putovali vlakmi priamo na Ukrajinu, ale aj do utečeneckých centier a táborov  na hraniciach. Zdravotnícky materiál a lieky pomáhali distribuovať organizácie Človek v ohrození a Červený kríž. Lekárne Dr. Max vo všetkých krajinách tak poskytli pomoc v celkovej hodnote 320 tisíc €.

Dôvera a Dr.Max pomáhajú spoločne

Slovenské lekárne Dr.Max poskytli v spolupráci so zdravotnou poisťovňou Dôvera materiálnu pomoc piešťanskému rehabilitačnému centru Axis. Zariadenie tu po tragických udalostiach na Ukrajine prichýlilo 20 ukrajinských rodín, ktoré tu prečkávajú jedny z najsmutnejších chvíľ svojich životov. Balík pomoci pre ukrajinské rodiny tvorili nevyhnutné hygienické potreby, potreby a výživy pre bábätká, ktoré im pomôžu v prvých týždňoch na Slovensku.

Výsledkom ďalšej spolupráce medzi lekárňami Dr.Max a poisťovňou Dôvera bol dovoz vitamínov a voľnopredajných liekov pre Camp Žilina. Miestny dobrovoľníci tam vytvorili z kancelárskych priestorov útulné krátkodobé aj dlhodobejšie ubytovanie pre ukrajinských vojnových utečencov. Materiálna pomoc poslúži najmä matkám s deťmi a starším obyvateľom kempu.

Na Ukrajincov myslíme aj v lekárňach

Poľské  lekárne Dr.Max sa spojili s  lekárnickou komorou Poľska a Ukrajincom, ktorí utiekli pred vojnou, poskytujú lieky úplne bezplatne. Všetky náklady preplácajú mestské úrady.

Česká odnož siete lekární, darovala ukrajinským utečencom, ktorí našli svoje útočisko v Prahe a Brne, darčekové poukážky na nákup liekov v lekárňach Dr.Max.

Slovenské pobočky dnes navštevujú aj Ukrajinci, ktorí v úvode narážali na jazykovú bariéru. Tento problém sme vyriešili inštaláciou prekladača do všetkých služobných telefónov lekárnikov. Prekladač dokáže pomôcť pri expedícii aj hlasovo preložiť potrebnú informáciu pre pacientov, pri zodpovedaní ich otázok.

Začítajte sa do našich Dobrých správ a zistite, ako zlepšujeme slovenské zdravotníctvo.