V Dôvere sa dokáže takmer každý obslúžiť sám. Rýchlo a zadarmo

Všetko dôležité, čo potrebujete vybaviť v zdravotnej poisťovni, urobíte na pár klikov. Stačí na to telefón alebo počítač. Mobilnú aplikáciu a Elektronickú pobočku začali poistenci v čase pandemických zákazov a obmedzení používať ešte viac.

Chystáte sa k zubárovi a chcete získať príspevok na zubné ošetrenie alebo dentálnu hygienu až do výšky 150 eur za jeden rok? Stačí, keď priamo v čakárni u zubára odkliknete v mobilnej aplikácii žiadosť o uplatnenie výhody Zdravé zuby.

Ste živnostník a každý mesiac si posielate platbu za zdravotné poistenie? V mobilnej aplikácii Dôvera, ktorá nedávno dostala nové šaty, urobíte túto operáciu jedným prstom.

A ak nás požiadate o schválenie kúpeľnej liečby, prostredníctvom aplikácie vám oznámime, či si môžete začať baliť kufor.

Najvyššie známky pre apku Dôvery

Počas pandémie ochorenia covid-19, ktorá na celé mesiace zatvorila naše pobočky, si poistenci zvykli, že v zdravotnej poisťovni si dokážu vybaviť mnohé veci sami. Bez toho, aby niekam chodili či telefonovali.

Vidno to aj na číslach. „Od januára do marca tohto roku sa do mobilnej aplikácie prihlásilo viac ako 234-tisíc poistencov. V porovnaní s minulým rokom je to nárast o 50 percent,“ vysvetľuje projektová manažérka Denisa Bandurová.

A táto cesta sa im osvedčila – „apka“ Dôvery má spomedzi aplikácií zdravotných poisťovní v službách AppStore a GooglePlay najlepšie známky.

Ako slúžia?

Cez mobilnú aplikáciu klienti najčastejšie vybavujú žiadosti o benefity. Dôvera môže vďaka nim vrátiť rodinám v priebehu jedného roka do peňaženky stovky eur.

Mobil s aplikáciou si zvykli poistenci používať aj pri výbere liekov, ktoré im predpísal lekár.

Apka toho však dokáže oveľa viac. Vedeli ste napríklad, že v mobile nosíte svoj preukaz poistenca a preukazy svojich detí, ktoré majú rovnakú platnosť ako stará známa plastová kartička? Tento preukaz aj jeho európsku verziu môžete použiť aj vtedy, ak práve nemáte prístup na internet.

S Elektronickou pobočkou, ktorú si môžete aktivovať na našej webovej stránke, vybavíte aj zložitejšie úkony.

Niekoľkými pohybmi po klávesnici môžete požiadať o zaslanie nového preukazu poistenca, potvrdenie poistného vzťahu či splátkový kalendár. Poruke v nej máte aj podrobný prehľad napríklad o tom, kto za vás v konkrétnom čase platil zdravotné odvody.

Čo všetko nosíte vo svojej mobilnej aplikácii, nájdete tu. A čo dokáže Elektronická pobočka, si môžete prečítať tu.