Rozhovor s Václavom Jirků: „Penta svoje nemocnice nepredá“

Aj o tom bol rozhovor partnera Penty Václava Jirků zodpovedného za zdravotníctvo pre týždenník TREND.

Hoci Penta začiatkom roka informovala, že je v procese hľadania možného strategického partnera pre sieť nemocníc a polikliník a záujem prejavilo päť renomovaných medzinárodných skupín, nakoniec padlo rozhodnutie tento proces ukončiť a potvrdiť jednoznačnú vôľu ďalej strategicky rozvíjať zdravotnícky sektor vo vlastnej réžii.

Kľúčovým v rámci nášho zdravotníckeho biznisu je v súčasnosti  projekt Nemocnice novej generácie Bory, ktorej venujeme maximálne úsilie a ktorú otvoríme už v roku 2023. Nová nemocnica sa navyše predstaví už pod novou značkou Penta Hospitals, ktorá je etablovaná v Českej republike a zvyšok nemocničnej siete ProCare a Svet zdravia ju plne integruje po otvorení novej nemocnice.

Okrem toho sa v rozhovore dozviete aj o rozdieloch v zdravotníckom biznise naprieč všetkými troma trhmi, v ktorých Penta pôsobí – Slovensko, Česká republika a Poľsko, o rôznych prístupoch v riešení pandémie koronavírusu, či o tom, ako sa podniká v štátom regulovanom zdravotníckom sektore.

 

Celý rozhovor si môžete pozrieť tu

Václav Jirků

Václav Jirků je zodpovedný za riadenie zdravotníckeho investičného portfólia Penty a medzinárodnej siete lekárni Dr.Max.