Dr.Max posilňuje. Sieť sa rozširuje o 35 lekární

Spoločnosť Dr.Max Holding SK a.s. pokračuje v strategickom rozvoji a rozširuje dostupnosť služieb a starostlivosti pod značkou Dr.Max. Lekárňam to umožňuje právoplatné rozhodnutie Protimonopolného úradu SR o obchodnej dohode o odkúpení vybraných lekární Apotheke Slovakia od UNIPHARMA – 1. slovenská lekárnická akciová spoločnosť. Od 1. augusta preberajú lekárne Dr.Max na Slovensku 35 prevádzok Apotheke Slovakia.

„Verím, že prechod lekárni Apotheke pod značku Dr.Max, spolu s odbornosťou súčasných kolegov a kolegýň, prispeje k zvýšeniu dostupnosti lekárenskej starostlivosti a k ďalším inováciám v našom segmente,“ hovorí k úspešnej akvizícii nových lekární Marián Jánoš, CEO Dr.Max Slovensko.

Obchodnú dohodu o kúpe siete lekární Apotheke Slovakia oznámili spoločnosti Dr.Max Holding SK a.s. a UNIPHARMA – 1. slovenská lekárnická a.s. ešte v novembri minulého roka. V tom čase lekárne Dr.Max deklarovali záujem o akvizíciu 47 prevádzok Apotheke Slovakia. Na základe rozhodnutia Protimonopolného úradu SR, ktorý sa v rámci posudzovania transakcie zaoberal okrem iného aj podielom na trhu v jednotlivých lokalitách, sa rozhodol prevádzkovateľ lekární Dr.Max  – spoločnosť Dr.Max Holding SK, a.s.  – prehodnotiť svoj pôvodný zámer. „Aby sme dodržali stanovené kritériá, prijali sme rozhodnutie niektoré lekárne napokon neprebrať. S výsledkom obchodnej dohody sme spokojní a rozhodnutie Protimonopolného úradu SR rešpektujeme,“ vysvetľuje Pavol Kiseľ, riaditeľ expanzie Dr.Max Slovensko.

Spolu s 35 lekárňami Apotheke preberá Dr.Max aj viac ako 200 zamestnancov. „Máme pred sebou náročné obdobie integrácie, ale som presvedčený, že celý proces, vrátane adaptácie nových kolegov a kolegýň, ktorí sú pre nás nesmierne dôležití, prebehne vďaka nášmu podpornému  tímu prirodzene a rýchlo, a že noví kolegovia sa budú zakrátko cítiť súčasťou našej silnej značky Dr.Max,“  dodáva Marián Jánoš.

Akvizícia lekární Apotheke je strategickým krokom v ďalšom rozvoji Dr.Max na Slovensku. V oblasti investícii do lekární vidí spoločnosť dôležitosť byť čo najbližšie k svojim pacientom a zákazníkom. Jednou z ciest je aj digitalizácia, ktorá zefektívňuje prácu v zázemí lekárne, čo v končenom dôsledku ponúka priestor pre farmaceutov a farmaceutických laborantov venovať viac času odbornému poradenstvu pre ľudí.

V oblasti tradičných kamenných lekární kladie Dr.Max dôraz na zlepšovanie zákazníckej/pacientskej skúsenosti a zvyšovanie kompetencií lekárnikov cez služby preventívnych vyšetrení. K zvyšovaniu dostupnosti kvalitnej lekárenskej starostlivosti pod značkou Dr.Max vo významnej miere prispieva aj portfólio vlastných produktov, ktoré zahŕňa v súčasnosti viac ako 500 výrobkov umiestňovaných na trh pod 4 rôznymi značkami. Podľa štatistík nezávislej spoločnosti IQVIA boli v roku 2022 lekárne Dr.Max so svojimi privátnymi de facto druhým najväčším dodávateľom voľnopredajného lekárenského sortimentu. Aktuálny počet lekární Dr.Max na Slovensku je po úspešnej akvizícii 396 prevádzok.

Začítajte sa do našich Dobrých správ a zistite, ako zlepšujeme slovenské zdravotníctvo.