Dr.Max posilňuje. Sieť sa rozširuje o 35 lekární

Spoločnosť Dr.Max Holding SK a.s. pokračuje v strategickom rozvoji a rozširuje dostupnosť služieb a starostlivosti pod značkou Dr.Max. Lekárňam to umožňuje právoplatné rozhodnutie Protimonopolného úradu SR o obchodnej dohode o odkúpení vybraných lekární Apotheke Slovakia od UNIPHARMA – 1. slovenská lekárnická akciová spoločnosť. Od 1. augusta preberajú lekárne Dr.Max na Slovensku 35 prevádzok Apotheke Slovakia.

„Verím, že prechod lekárni Apotheke pod značku Dr.Max, spolu s odbornosťou súčasných kolegov a kolegýň, prispeje k zvýšeniu dostupnosti lekárenskej starostlivosti a k ďalším inováciám v našom segmente,“ hovorí k úspešnej akvizícii nových lekární Marián Jánoš, CEO Dr.Max Slovensko.

Obchodnú dohodu o kúpe siete lekární Apotheke Slovakia oznámili spoločnosti Dr.Max Holding SK a.s. a UNIPHARMA – 1. slovenská lekárnická a.s. ešte v novembri minulého roka. V tom čase lekárne Dr.Max deklarovali záujem o akvizíciu 47 prevádzok Apotheke Slovakia. Na základe rozhodnutia Protimonopolného úradu SR, ktorý sa v rámci posudzovania transakcie zaoberal okrem iného aj podielom na trhu v jednotlivých lokalitách, sa rozhodol prevádzkovateľ lekární Dr.Max  – spoločnosť Dr.Max Holding SK, a.s.  – prehodnotiť svoj pôvodný zámer. „Aby sme dodržali stanovené kritériá, prijali sme rozhodnutie niektoré lekárne napokon neprebrať. S výsledkom obchodnej dohody sme spokojní a rozhodnutie Protimonopolného úradu SR rešpektujeme,“ vysvetľuje Pavol Kiseľ, riaditeľ expanzie Dr.Max Slovensko.

Spolu s 35 lekárňami Apotheke preberá Dr.Max aj viac ako 200 zamestnancov. „Máme pred sebou náročné obdobie integrácie, ale som presvedčený, že celý proces, vrátane adaptácie nových kolegov a kolegýň, ktorí sú pre nás nesmierne dôležití, prebehne vďaka nášmu podpornému  tímu prirodzene a rýchlo, a že noví kolegovia sa budú zakrátko cítiť súčasťou našej silnej značky Dr.Max,“  dodáva Marián Jánoš.

Akvizícia lekární Apotheke je strategickým krokom v ďalšom rozvoji Dr.Max na Slovensku. V oblasti investícii do lekární vidí spoločnosť dôležitosť byť čo najbližšie k svojim pacientom a zákazníkom. Jednou z ciest je aj digitalizácia, ktorá zefektívňuje prácu v zázemí lekárne, čo v končenom dôsledku ponúka priestor pre farmaceutov a farmaceutických laborantov venovať viac času odbornému poradenstvu pre ľudí.

V oblasti tradičných kamenných lekární kladie Dr.Max dôraz na zlepšovanie zákazníckej/pacientskej skúsenosti a zvyšovanie kompetencií lekárnikov cez služby preventívnych vyšetrení. K zvyšovaniu dostupnosti kvalitnej lekárenskej starostlivosti pod značkou Dr.Max vo významnej miere prispieva aj portfólio vlastných produktov, ktoré zahŕňa v súčasnosti viac ako 500 výrobkov umiestňovaných na trh pod 4 rôznymi značkami. Podľa štatistík nezávislej spoločnosti IQVIA boli v roku 2022 lekárne Dr.Max so svojimi privátnymi de facto druhým najväčším dodávateľom voľnopredajného lekárenského sortimentu. Aktuálny počet lekární Dr.Max na Slovensku je po úspešnej akvizícii 396 prevádzok.