BORÝme mýty o Nemocnici Bory

Ohľadom otvorenia a fungovania novej Nemocnice Bory sa vo verejnom priestore ešte stále vyskytuje niekoľko nejasností alebo nezodpovedaných otázok. V nasledujúcom článku sme preto zosumarizovali pár najdôležitejších otázok, ktoré v krátkych videách zodpovedajú ľudia z tímu Nemocnice Bory.

Otvoríme Nemocnicu Bory načas?

Dátum ukončenia prác a otvorenia Nemocnice Bory sa už blíži. Stihneme nemocnicu otvoriť načas? Vkročí do nemocnice prvý pacient už na jar 2023?

Rokujeme o zazmluvnení Nemocnice Bory s poisťovňami?

Pre budúcich pacientov je z pohľadu vyhľadávania zdravotnej starostlivosti dôležité vedieť, či rokujeme o zazmluvnení Nemocnice Bory so zdravotnými poisťovňami. Ako rokovania prebiehajú?

Kedy a ako sa budete môcť objednať do nemocničných ambulancií?

Nemocnica Bory bude ponúkať aj množstvo špecializovaných ambulancií. Ktoré ambulancie by mali začať fungovať už pri otvorení nemocnice? Kedy a ako sa budem môcť objednať do nemocničných ambulancií? Bude mať Nemocnica Bory aj ortopedicko-traumatologickú kliniku?

Predáme Nemocnicu Bory štátu?

Nakoľko Nemocnicu Bory staviame ako súkromný investor, v posledných mesiacoch sa objavili špekulácie ohľadom možného predaja nemocnice štátu. Existuje však skutočne možnosť, že štát odkúpi Nemocnicu Bory?

Bude v Nemocnici Bory priestor na vedecko-výskumnú činnosť?

V zahraničí je už takmer bežnou praxou, že v nemocniciach alebo medicínskych zariadeniach sa kladie dôraz na realizáciu výskumu alebo ďalšieho štúdia zdravotníckych pracovníkov. Bude aj v Nemocnici Bory priestor na vedecko-výskumnú činnosť? Budú sa môcť zdravotníci prihlásiť do špecializačného štúdia? Čo znamená, že na niektorých úsekoch Nemocnice Bory bude nepretržitá prevádzka?

Je predregistrácia záväzok riešiť všetky zdravotné problémy výlučne v Nemocnici Bory?

Nemocnica Bory spustila tento rok aj možnosť predregistrácie. Keď sa však predregistrujem do Nemocnice Bory, ošetria ma aj inde? Je predregistrácia záväzok riešiť všetky zdravotné problémy výlučne v Nemocnici Bory? A budem si môcť vybrať, či sa nechám ošetriť v nemocnici svojho bydliska alebo v Nemocnici Bory?

Budeme zamestnancom Nemocnice Bory preplácať nadčasy a platiť odvody?

Fungovanie mzdových a odvodových záležitostí je v slovenských nemocniciach niekedy naozaj rôzne a preto je dôležité poznať odpoveď aj na tieto otázky: Budeme zamestnancom Nemocnice Bory preplácať nadčasy a platiť za nich odvody? Bude zamestnancom chodiť výplata načas?

Bude Nemocnica Bory len pre vyvolených zamestnancov a primárov?

Dáme v Nemocnici Bory priestor mladým lekárom a sestrám? Bude Nemocnica Bory len pre vyvolených zamestnancov a primárov? Nastúpia vôbec nejakí lekári do Nemocnice Bory? Na otázky odpovedá MUDr. Róbert Hill, medicínsky riaditeľ Nemocnice Bory.

Zníži nemocnica zamestnancom po skúšobnej dobe plat?

Výber budúcich zamestnancov nemocnice prebieha neustále a množstvo potencionálnych uchádzačov zaujíma napríklad aj to, či nemocnica zníži zamestnancom po skúšobnej dobe plat, alebo či im vezme príplatky. Ako to teda je?

Začítajte sa do našich Dobrých správ a zistite, ako zlepšujeme slovenské zdravotníctvo.