Penta Podcast: Chceme viac hovoriť o tom čo robíme cez pohľad našich zamestnancov

Viete ako sa vyrába hliník? Prečo by mala mať nemocnica tvar gule? Prečo by návšteva lekára mohla vyzerať podobne, ako návšteva reštaurácie? Ako sa slovenský pacient môže stať zákazníkom? Odpovede sa dozviete pri počúvaní Penta Podcastu.

Myšlienka využiť tento komunikačný kanál sa zrodila, ako inak, na PR oddelení, ktoré má na starosti komunikáciu spoločnosti Penta. Nicole Nevolníková a Lenka Vargová, sú pre svoju prácu zanietené a veria projektom, ktoré Penta robí.

Pamätám si, ako Niki prišla pred dvoma rokmi prvýkrát s nápadom, aby mala Penta vlastný podcast. Predtým sme nikdy takto otvorene smerom na verejnosť nekomunikovali a zrazu sme mali na stole úplne nový komunikačný formát. Koncept sme zvažovali takmer rok a stále viac a viac som presvedčená, že to bol výborný nápad. V skupine pracujú zaujímaví a šikovní ľudia, o ktorých práci sa oplatí rozprávať,“ vysvetľuje Lenka Vargová.

V Podcaste sa poslucháči môžu dozvedieť veľa noviniek z Penty, jej firiem a projektov, pričom zámerom je hovoriť aj o komplikovaných témach pre poslucháča prijateľnejším spôsobom, v porovnaní s formátmi klasickej firemnej komunikácie.

„Dlhší formát podcastu nám umožňuje témy vysvetľovať komplexnejšie, a to najmä v oblasti zdravotníctva či realít. Zároveň, nakoľko je vnímanie Penty verejnosťou vo veľkej miere značne odlišné od toho, ako ju vnímame my zamestnanci, chceme priblížiť spoločnosť či naše projekty prostredníctvom našich kolegov,“ dodáva Nicole Nevolníková.

Čo sa dozviete v Penta Podcaste?

Penta na Slovensku, v Čechách, ale aj v iných európskych krajinách podniká vo viacerých odvetviach. Či už sa jedná o realitný development, zdravotníctvo, retail alebo výrobu, tieto spoločnosti dnes patria medzi lídrov trhu.

Práve zdravotníctvo a realitný development sú aj nosnými témami Penta Podcastu.

Stavať nové developerské projekty v mestách je v prvom rade veľká zodpovednosť. To, ako budú vyzerať, totiž ovplyvní vzhľad, ale aj infraštruktúru mesta na niekoľko desiatok rokov dopredu. Penta sa snaží o výnimočnosť svojich projektov a do našich miest priniesť aj svetovú architektúru. V Penta Podcaste sa preto dozviete nielen viac o jednotlivých projektoch, ale aj o tom, čo sa deje v pozadí. Ako prebieha kúpa pozemkov, ako sa plánuje budovanie novej mestskej štvrte na desiatky rokov dopredu, či prečo budú ceny bytov v Bratislave aj naďalej rásť.

Vypočujte si podcast o unikátnom projekte SKY PARK by Zaha Hadid, ktorý do Bratislavy priniesol svetovú architektúru.

Zdravotníctvo, jeho dôležitosť a potrebu zmien vnímame v poslednom období všetci intenzívnejšie. Penta vo svojich nemocniciach či v zdravotnej poisťovni Dôvera prichádza s inovatívnymi riešeniami s cieľom zvyšovať kvalitu zdravotnej starostlivosti a podieľať sa na modernizácii slovenského zdravotníctva. Ako konkrétne Penta zlepšuje slovenské zdravotníctvo, prečo je potrebná konkurencia na trhu zdravotných poisťovní či ako sa buduje najmodernejšia nemocnica na Slovensku? Aj o tom sa dozviete viac v Penta Podcaste.

Vypočujte si podcast o Nemocnici Bory, ktorá bude od roku 2023 poskytovať zdravotnú starostlivosť na európskej úrovni a to úplne bezplatne. Pacientovi postačí len kartička poistenca.

 

Penta Podcast si môžete vypočuť na všetkých podcastových platformách

Apple Podcast: ‎Penta Podcast on Apple Podcasts

Spotify: Penta Podcast | Podcast on Spotify