Grantová podpora z Nadácie Penta pre galantskú nemocnicu

08. júl 2020

Galantská nemocnica sa v spolupráci s Občianskym združením Templars Slovakia uchádzala začiatkom roka 2020 o grantovú podporu z Nadácie Penta.

Cieľom využitia grantovej podpory vo výške 1000 € bola podpora laktačného poradenstva a psychoprofylaktickej prípravy budúcich mamičiek na pôrod i materstvo. Nemocnica bola v žiadosti o grant úspešná vďaka hlasovaniu zamestnancov naprieč všetkými akciovými spoločnosťami Penta Investments.

Záväzkom nemocnice pri žiadosti o grantovú dotáciu bolo vybudovanie edukačnej miestnosti v priestoroch Oddelenia gynekológie a pôrodnice, ktorá by slúžila na jediný účel – vzdelávanie budúcich matiek o význame dojčenia a správnych technikách, ktoré ho podporujú, čo má zásadný pozitívny vplyv na budúci vývoj dieťatka, predovšetkým správnej činnosti jeho imunitného systému.

svetzdravia-com-nemocnica-galanta-grantova-podpora-z-nadacie-penta-04.jpg

Aj vďaka prostriedkom z grantu Nadácie Penta nemocnica takúto miestnosť vybudovala a to i napriek neľahkej situácii v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu. Miestnosť je uspôsobená svojou atmosférou aj na intímne rozhovory nielen medzi matkou a laktačnou poradkyňou, ale aj medzi matkou a pôrodnou asistentkou, ktorá vykonáva edukáciu v oblasti psychoprofylaktickej prípravy na pôrod. Z prostriedkov nemocnice a spoločnosti Svet zdravia pribudne v tomto roku do edukačnej miestnosti aj špeciálna figurína bábätka, určená na simulovaný nácvik dojčenia a elektrické odsávačky materského mlieka. Všetky doposiaľ vyčlenené finančné prostriedky umožnili nemocnici dokonca nákup 24 nových prebaľovacích stolov na pôrodnicu, konkrétne do úseku šestonedelia, čo zvýšilo komfort našich mamičiek, ale najmä bezpečnosť ich bábätiek.

Všetkým, ktorí nemocnici umožnili uchádzať sa aj tento rok o spomínaný grant a zároveň všetkým, ktorí za projekt hlasovali, patrí veľké poďakovanie, rovnako ako samotnej Nadácii Penta.

Prihláste sa na odber
dobrých správ zo zdravotníctva

Mýty o Pente v zdravotníctve