Dr.Max inštaluje vo svojich lekárňach ochranné kryty

31. mar 2020

Zvýšenie bezpečnosti zamestnancov, zlepšenie preventívnych opatrení pre zákazníkov a nedostatok ochranných pomôcok sú hlavné dôvody nového mimoriadneho opatrenia v lekárňach Dr.Max. Farmaceutov a farmaceutických laborantov bude chrániť ochranného plexisklo

Ochranná bariéra v lekárňach Dr.Max.jpg

Impulz na zavedenie ochrannej bariéry z priesvitného plexiskla prichádza v čase akútneho nedostatku ochranných pomôcok. „Naši kolegovia v lekárňach sú pod enormným tlakom. Ako zdravotnícki pracovníci sú bezpochyby v prvej línii kontaktu s pacientmi a denne pracujú s vedomím vysokého rizika infikovania novým koronavírusom. Aj preto, ešte viac ako kedykoľvek v minulosti, je pre nás absolútnou prioritou ich zvýšená ochrana. Plošné zavedenie bariéry z priesvitného plexiskla je riešenie, ktoré sa stretáva s pozitívnou spätnou väzbou. A to je pre nás najdôležitejšie,“ uvádza Jan Žák, generálny riaditeľ lekární Dr.Max na Slovensku.

Dr.Max začal s inštaláciou ochranných plexiskiel vo štvrtok 19. marca 2020 vo svojich lekárňach v hlavnom meste. Postupne vybaví touto novinkou všetkých viac ako 300 lekární na Slovensku. Z pohľadu priorít a akútnosti inštalácie sú to potom najmä lekárne nachádzajúce sa v obchodných priestoroch a galériách supermarketov, kde je aktuálne evidovaná najvyššia koncentrácia a pohyb návštevníkov. Následne pribudnú ochranné bariéry v nemocničných a poliklinických lekárňach, aby napokon najneskôr do konca budúceho týždňa bola ochrannými plexisklami vybavená každá lekáreň Dr.Max.

Okrem nových ochranných bariér, ktoré postupne inštalujú v lekárňach a ktoré majú oddeliť lekárnikov od návštevníkov a zvýšiť preventívne opatrenia, pristúpil Dr.Max k viacerým mimoriadnym opatreniam. Zákazníkov napríklad vyzýva k individuálnemu vstupu do priestorov lekární, ten je potom podmienený ochranou tváre a v prípade možnosti apelujú na bezhotovostné platby. Tiež pripravili dôležité pokyny, ktoré pomôžu urýchliť výdaj liekov, čím prispievajú k zodpovednému správaniu. Dôležité pokyny sú uvedené na priečelí každej lekárne a dostupné sú aj na webe Dr.Max.


svetzdravia-com-koronavirus-header-pic-aktualne-info-580x280-1.jpg

V neposlednom rade je to potom výzva smerom na pacientov a zákazníkov, aby si nevytvárali neodôvodnené prehnané zásoby liekov. „Chceli by sme touto cestou ľudí vyzvať, aby k nákupom a zásobovaniu sa lekárenským sortimentom pristúpili zodpovedne,“ dodáva generálny riaditeľ lekární Dr.Max na Slovensku Jan Žák. 

Prihláste sa na odber
dobrých správ zo zdravotníctva

Mýty o Pente v zdravotníctve