Príbeh lekární Dr.Max

Od svojho vzniku v roku 2006 sa značka Dr.Max snaží byť čo najbližšie k ľuďom a ponúkať im kvalitné lekárenské služby. V posledných piatich rokoch sa vďaka inováciam a vedeniu lekárni podarilo výrazne posunúť lekárenske služby na Slovensku na novú úroveň a priniesť nové moderné technológie a inovácie, ktoré výrazným spôsobom uľahčujú lekárnikom ich prácu a poskytujú zákazníkom široké spektrum nových služieb. Aj vďaka tomu je Dr.Max v súčasnosti lídrom na trhu lekární v Slovenskej republike.

Otvárame Nemocnicu Bory, pre Vás – pre horných 5,5 milióna

Kvalitnú zdravotnú starostlivosť si zaslúži každý. Aj preto sme postavili novú nemocnicu v Michalovciach, zrekonštruovali desiatky oddelení a priniesli moderné technológie a inovácie, ktoré zachraňujú životy.
Teraz otvárame nemocnicu na Boroch, ktorá so sebou prinesie úplne nové prístupy, liečebné postupy či inovácie. Nemocnica Bory má ambíciu inšpirovať a ukázať, že slovenské zdravotníctvo sa môže posúvať vpred.

Nemocnica Bory spustila operačné programy, v prevádzke je už aj lôžková časť

Nové medicínske programy zatiaľ nie sú zazmluvnené štátnou zdravotnou poisťovňou

Predstavujeme chirurgický tím Nemocnice Bory

Operovať pacientov Nemocnice Bory budú aj renomovaní profesori z Anglicka, Nórska a Belgicka. Nová koncová Nemocnica Bory bude pacientom poskytovať základnú, všeobecnú chirurgiu, ale aj vysokošpecializovanú chirurgiu.

Rebríček nemocníc 2022: Prvé miesta obsadili súkromné nemocnice

Niektoré veci sa nemenia. V prieskume spokojnosti poistencov s hospitalizáciami v slovenských nemocniciach je faktom, že ženy udeľujú prísnejšie známky ako muži. Rovnako platí, že čím je pacient starší, tým sú je jeho hodnotenia pobytu v nemocnici priaznivejšie. Našich poistencov sme sa reprezentatívnym prieskumom pýtali na spokojnosť s hospitalizáciami v slovenských nemocniciach už po 17. krát. Celková priemerná známka hodnotenia pacientov bola v minulom roku 1,54, čo je o tri stotiny lepšie ako v roku 2021.

V Európe prevádzkujeme 33 nemocníc a 32 polikliník
Do zdravotníctva sme investovali viac ako 500 000 000 EUR
V zdravotníctve zamestnávame viac ako 11 000 ľudí

Vízia zdravotníctva

Našim dlhodobým cieľom je prinášať kvalitné, dostupné a efektívne zdravotníctvo. Za 15 rokov pôsobenia v zdravotníctve, sme sa stali lídrom v inováciách, modernizácii a skvalitňovaní zdravotnej starostlivosti.

Vďaka miliónovým investíciám do zlepšovania zdravotníctva sa nám darí budovať nové nemocnice, rekonštruovať a modernizovať naše zdravotnícke zariadenia, skvalitňovať dostupnosť a efektívnosť liečby, prinášať inovácie, ktoré zachraňujú životy či skracovať čakacie lehoty.

Zistiť viac

Penta v zdravotníctve

Penta vstúpila do zdravotníctva v roku 2002. Dnes vlastníme sieť nemocníc a polikliník Svet zdravia a ProCare, lekárne Dr.Max a zdravotnú poisťovňu Dôvera a zdravotnícke zariadenia v Českej republike a v Poľsku. Zdravotníctvo patrí medzi kľúčové sektory v podnikaní Penty. Do zdravotníctva sme investovali už viac ako pol miliardy eur a v našich zdravotníckych firmách zamestnávame viac ako 11 000 ľudí, hlavne na Slovensku, ale aj v Česku a v Poľsku. Vďaka našim investíciám tak dnes majú pacienti prístup k moderným nemocniciam, skúseným odborníkom a k špičkovej zdravotnej starostlivosti.

Zistiť viac

Mýty a fakty o Pente v zdravotníctve

O Pente v zdravotníctve sa často šíria mýty, ktoré nezodpovedajú skutočnosti. 

Tak ako je to naozaj? 

Je poskytovaná zdravotná starostlivosť v našich nemocniciach zadarmo? Je Penta dominantným hráčom v zdravotníctve? Aký má súkromný investor vplyv na kvalitu zdravotníctva? Kam investujeme náš zisk?

Prečítajte si viac v sekcii Mýty a fakty.

Zistiť viac

A to je len zlomok toho, čo všetko robíme pre vaše zdravie

Začítajte sa do dobrých správ zo zdravotníctva a zistite, ako zlepšujeme slovenské zdravotníctvo.